Altın

, , Leave a comment

Sevgililer günü hakkında birçok rivayet var. Neden sevgililer günü olarak kutlandığı, aziz valentine’in kim olduğu, sevgililer günü ile ne ilgisinin olduğu bile meçhul.

Kutlayan kutlasın, kutlamayan kutlamasın. Ama sevdiklerinize onları özel hissettirmek gibisi yoktur.. Bunun önemi ve değerini hiçbir altın karşılayamaz..

Ben 6-7 yıl evvel bir sevgililer gününde anneme altın bilezik almıştım, hala kolunda takıyor.. Çok mu ihtiyacı vardı? – Hayır.. ama hediyelerin manevi değeri çok önemlidir.

Bu özel günde insanların yaşadıklarını anlayabiliyorum. çünkü sistem öyle bir işliyor ki, “sevgililer günü”nde sevgilisine hediye almayan “öküz”, sevgilisi olmayan “ezik”, sevgilisiyle bu günü kutlayan ise “kapitalizme hizmet eden biri” olarak anılıyor. Bu çok yanlış, insanlar birbirlerini ufak yada özel hediyeler ile mutlu edebilmeliler.. (bkz. tektaş altın yüzük)
Sevgilisi olmayanlar kendini yalnız ve ezik hissederken, sevgilisi olanların çoğu bu günde kendilerini baskı altında hissediyor.

Unutmayın anne ve kardeşlerde sevgilidir, çok sevdiğiniz bir arkadaşınızda sevgilidir..

İnsanların farkında olmadığı bir şey var. “sevgililer günü” aslında çoğu insanı mutlu ediyor, çeşitli hediyelerle bu günü özel kılıyor.. Çeşitli aktivitelerle eğlenmelerini sağlıyor.. Hediyeler alarak onları özel hissettirin.. (bkz. altın kolye)

O yüzden aşkınızın, sevginizin bir güne sıkışmasına izin vermeyin. Birbirini sevenler için her gün sevgililer günüdür ve birbirini sevmeyenler için ise sevgililer günü çiftlerin kendilerini kandırdıkları günlerden sadece birisidir.

altın

altın

Aşk, coşkudur. aşk, heyecandır. aşk, duygusallıktır.
Bu değerleri KORUYUN, sevdiğinize sevginizi gösterin.. Hatta sevginizi bir gün değil, her gün gösterin.

Sevdiklerinize küçük hediyeler alın. (bkz. altın bileklik)

Sevenlerin “sevgililer günü” her gündür. Yaşadığınız her gün size kutlu olsun!

Daha önce de Arsa ile Arazi Arasındaki Fark konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published