Avize Modelleri ve Avizenin Tarihi

, , 2 Comments

avize modelleri

avize modelleri

Avize modelleri başlıkla konuya avize tarihinden başlmak gerekir :). Avizenin aslı tam 11.yüzyıla dayanıyor. O zamanlar elektrik yok tabi tavana aydınlanmak için mum asıyorlar. İlk olarak kiliselerde başlanıyor mumlu avize kullanımına. Zamanla mumları arrtırmak gerekiyor ve mumların birbirini eritmemesi için farklı şekillerde diziyorlar. Zamanla bir sanat haline geliyor bu iş. Kat kat dizilimler, sağlı sollu dizilimler derken bayağı farklı avize modelleri geliyor 11.yüzyılda.

Tarih 1672 yılını gösterirken ilk elektrik üreten jeneratörü icat ediyor Otto von Guericke. Haliyle bu da avize dünyasını tamamen etkiliyor. Artık avizeler çok daha fazla parlıyor, çok daha fazla aydınlatıyor. O günden bugüne gelene dek avize modelleri adeta evrim geçirmiştir.

Günümüzde eski avize modelleri tekrar moda olmaya başladı ama biz size bu sayfada en modern avize modellerini tanıtacağız. Aşağıdaki resimlerin tamamı avrupadaki modeller arasından teker teker seçilerek bu sayfaya eklenmiştir. Fiyatları 300$-900$ arasında değişmektedir. Kahve tonları moda oldu diyebiliriz 2013 yılı için. Seçim yaparken tavanınızın yüksekliğine uygun bir model seçmenizi öneririz. Sarkık avizeler alçak tavanlarda tehlikeli olabilmektedir.

Bulunduğunuz ilde Koçtaş Mağazası bulunuyorsa bir göz atmanız belki de karar vermenizde etkili olacaktır. Özellikle 2013 yılı için çok başarılı avize modelleri yer alıyor Koçtaş’ta. Evinizin havasını değiştirecek bu aksesuarını seçerken çok düşünmenizi tavsiye ederiz :). Bir sonraki konumuzda bahçeleniz için en güzel aydınlatma lambalarını tanıtacağız.

Daha önce de İlginç Alyans Modelleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

2 Responses

 1. Pembegül önal

  06/20/2016, 09:30 pm

  Sirenin görselindeki 8.Avizeyi nasıl temin edebiliriz fiyat bilgisi verebilirmisiniz.teşekkürler

  Cevapla
  • admin

   06/21/2016, 07:18 am

   Meraba Pembe Hanım, avizeler fikir vermek amacıyla konuşulmuştur. Ne yazık ki biz satış yapmamaktayız.

   Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published