Basketbol ve Futbol Ayakkabısı

, , Leave a comment

Spor Ayakkabıları Ve Verimliliği

Spor ayakkabıları oldukça çeşitlidir. Çünkü her spor dalına özel olarak ayakkabı üretilmektedir. Spor dalının özelliğine ve istediği yapıya göre de bu ayakkabıların özellikleri farklılık göstermektedir.

Başta Koşu Ayakkabısı*gelmektedir. Koşu ayakkabısı sayesinde adımlar yaylı sistemdeymiş gibi atılmakta, topuk hafif yüksek olmakta ve bu sayede adımlar kolaylaşmaktadır.

İkinci spor ayakkabısı ise futbol ayakkabısı olmaktadır. Futbol ayakkabısı*sayesinde futbolcular daha kıvrak hareketler

2014 spor ayakkabı

2014 spor ayakkabı

yapabilmekte ve bu sayede kayma oranı da oldukça azalmaktadır.

Üçüncü spor ayakkabısı da basketbol ayakkabısı olmaktadır. Basketbol Ayakkabısı*da koşu ayakkabısında olduğu gibi yaylı bir topuk tabanına sahiptir ve bunun yanında arka kısmı bileği kavrayarak incinmeleri önlemektedir.

Asics ayakkabı da en az koşu ayakkabısında olduğu kadar sık kullanılan bir ayakkabıdır. asics*ayakkabıyı daha çok atletizm dallarındaki sporcular tercih etmektedir. Böylece ayağı iyice kavramakta ve rahat hareket hissi vererek sporlardaki uzun atlama kısa koşu uzun koşu zıplama gibi hareketlere kolaylık da sağlayarak sporcuların başarıya ulaşmalarını kolay yoldan sağlamaktadır.

Daha önce de Şamdan Modelleri 2014 konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published