Bir İnsanın Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız

, , Leave a comment

Yalan günümüzün büyük sorunlarından biri. Yalan, insanoğlunun varoluğundan beri insanların hayatında olmuştur ancak gelişen teknoloji, artan nüfus gibi etkenlerle günümüzde artık had safhaya ulaşmıştır. Bu yazımızda sizlere karşınızdaki insanın yalan söyleyip söylemediğini, söylüyorsa bunu nasıl anlayacağınız anlatacağız.

Bir insanın yalan söylediğini nasıl anlarsınız işte size ipuçları;

  1. Yalancı insanı ilk olarak tutarsız cümlelerinden anlarsınız. Yalan söyleyen insanın hafızası çok kuvvetli olmalıdır. Hafızası güçsüz insanlar ne söylediğini unutarak yalanfarklı şeyler söylerler. Burdan yalan söyleyip söylemediğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.
  2. Yalan söylediğinden şüphelendiğiniz bir insana sorular sorun, aynı şeyi farklı zamanlarda farklı cümlelerle sorun. Cevaplarını ve hareketlerini dikkatle izleyin.
  3. Yalan söyleyen insanın konuşurken yutkunuşları çok belirgindir. Samimiyetsizdir ve kızarır.
  4. Yalan söyleyen insanı anlamanın kolay yollarından biri de mimikleridir. Yalan söylerken insanlar çok fazla mimik kullanır, el kol hareketi yapar.
  5. Bu kişiler genellikle sorularınızı yalanlayarak cevaplar. Hayır ben öyle birşey yapmadım diye başlarlar cümleye.
  6. Yalan söyleyen insan konuştuğu kişiyle fazlaca ve gereksiz bir şekilde fiziksel temasta bulunur.
  7. Karşısındakini ikna edene kadar konuşur ve fazlaca dil sürçmesi yaşar.

Sevgilinizin, eşinizin dostunuzun yalan söyleyip söylemediğini bu taktiklerle az çok kestirebilirsiniz. Ancak onu denediğinizi asla belli etmeyin. Oldukça kırıcı olabilirsiniz. Karşınızdakinin size hiçbir zaman yalan söylememesini temenni ederiz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published