Bülent Emrah Parlak Kimdir

, , Leave a comment

bülent emrah parlak

bülent emrah parlak

Bülent Emrah Parlak, 1979 İstanbul doğumlu Türk tiyatro ve dizi oyuncusudur. Aslında bir çoğumuz onu BKM mutfak’tan tanıyoruz. Skeçlerde sergilediği performansla hepimizin hafızalarında yer edindi. Halbuki O, Kurtlar Vadisi’nden tutun da Organize İşler’e kadar birçok dizi ve filmde rol aldı.

Kısaca Bülent Emrah Parlak kimdir tanımaya çalışalım. Kamu Yönetimi üzerine lisans eğitimi alırken 2002 yılında bundan vazgeçip haliç Üniversitesi Konservatuvar Fakültesi, Tiyatro Bölümü’ne gitmeyi tercih etmiştir. Şu sıralar Bir Yastıkta Dizisi‘nde başrol oynamaktadır.

Rol almış olduğu bazı dizi, film ve tiyatro oyunları şunlardır: Kurtlar Vadisi, Hırsız Polis, Ruhun Labirentleri, Sahra, Organize İşler, Çok Filim Hareketler Bunlar, Bir Demet Tiyatro, Gönül Salıncağı, Mavi Gözlü Dev, Çok Güzel Hareketler Bunlar, Neşeli Hayat, Kapıları Açmak.

Şimdi bu yazıyı okuyanların birçoğu Bülent Emrah Parlak Kurtlar Vadisi’nde ne zaman oynadı diye soruyor kendi kendine. Hemen açıklayalım; Pusu’da değil, eski Kurtlar Vadisi‘nde Mehmet Karahanlı’nın kızı Sofi’yi fotoğraf çekerken göz altına alan polis memuru rolünde oynamıştı.

bülent emrah parlak kurtlar vadisi

bülent emrah parlak kurtlar vadisi

Daha önce de Kurtlar Vadisi Pusu Poyraz Kimdir konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published