Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır

, , Leave a comment

cilt beyazlatma

cilt beyazlatma

Cilt beyazlatma bir çok yöntemle yapılabilinen bir uygulamadır. Ancak cilt beyazlatma kremlerinin zehirleyici zararları bilindiğinden bunları önermiyoruz. Yine herzaman ki gibi bu konuda da sizlere doğal olanı yani bitkisel cilt maskelerini öneririz.

Cilt beyazlatma işlemi için en kabul görmüş maske domates maskesidir. Bu maskeyi aşağıda anlatıldığı gibi uygularsanız cildiniz tengi en fazla bir ton açılacaktır. Daha fazla beyazlaması mümkün değildir. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki, esmerseniz cildinizi beyazlatmakla uğraşmayın esmerliğinizin tadını çıkarın.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan domates maskesinin yapılışına geçelim;

  • Yarım domates
  • Yeterince un

bunları hazırladıysanız domates maskesini tamamlamak üzereseniz demektir. Yaplışı oldukça basittir. Domateslerin kabuğunu soyduktan sonra blenderda iyice çırpıp suyunu süzün. Yeteri kadar un ile domatesi karıştırıp bu karışımı macun kıvamına getirin. Cilt beyazlatma için maskeniz hazır oldu. Bunu yüzünüze sürüp beş dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizleyin. Bu maskeyi bir hafta içinde üç kez tekrarlarsanız cilt renginiz bir ton açılacaktır. Şunu da belirtelim ki zamanla tekrar eski rengine döner cildiniz.

 

Daha önce de Kırışıklıklar İçin Cilt Maskeleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published