DNS Ayarları Değiştirme

, , Leave a comment

dns ayarları

dns ayarları

Dns ayarları değiştirme son yıllarda uygulanan sansürlerle birlikte artık zorunlu hâle gelmiştir. Bu sayfada sizlere en basit haliyle nasıl dns değiştirme yapacağınızı maddeler halinde sıralayıp ekran görüntüleri ile destekleyerek anlatacağız. Ben windows Vista kullanıyorum anlatımı da ona göre yapacağım. Dns ayarkarı değiştirme işlemiyle yeni dns ayarlarımızı Google dns yapacağız. Bu sayede yasaklı sitelere giriş artık serbest olacak size. Zaman kaybetmeden hemen dns ayarları nasıl değiştireceğiz anlatmaya başlayayım.

  1. Bilgisayara tıklayıp Denetim Masasına giriyoruz. Burdan da Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne tıklıyoruz
  2. Burdan durumu görüntüle deyip, açılan küçük pencerede özelliklere tıklıyoruz.
  3. İnternet protokolü sürüm 4 yazısına bir kez tıklayıp işaretli hâle getirerek altındaki özelliklere tıklıyoruz.
  4. Açılan küçük pencerede Aşağıdaki dns adreslerini kullan yere tıklayıp ilk sıraya 8.8.8.8 yazıyoruz içinci sıraya 8.8.4.4 yazıyoruz ve tamam diyoruz. Arkadaki pencerelere de kapat/kapat diyoruz ve bilgisayarı yeninden başlatıyoruz.

Şimdi de görsel olarak adım adım aynen yukarıdaki işlem sırasına göre yapılacakları sıralayalım.

 

1.adım

1.adım

2.adım

2.adım

3.adım

3.adım

4.adım

4.adım

İşlemleri tamamladı iseniz bilgisayarınızı yeniden başlatın, artık yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Her türlü sorununuz için yorum kısmından destek isteyebilirsiniz. Bu yapılan işlemler tamamen yasal olup, herhangi bir sakınca içermemektedir. Yapılacak işlemlerin herhangi bir aşamasında bir sorunla karşılaştı iseniz yorum kısmından destek isteyebilirsiniz. Ayrıca farklı işletim sistemi kullanıyorsanız, talepleriniz doğrultusunda ilgili sistemler için de görsel anlatım sunabiliriz.

Daha önce de Avea Sınırsız İnternet Paketleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published