En Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları

, , 2 Comments

Önemli günler haricinde, gündelik hayatta da güzel ve çekici görünmek aslında hiç de zor değil. Bu sayfada anlatacağımız basit metodla çok güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Anlatıma başlamadan önce gerekli malzemeleri sayalım;

  • Fön makinası
  • Saç spreyi
  • Tel tokalar

Bunları hazır ettikten sonra kalan tek şey şekil vermeye hazır, temiz saçlar. Saçların şekil alabilmesi ve aldığı şekli koruyabilmesi için mutlaka temizlenmiş olması gerekir.

en kolay saç modelleri ve yapılışları

İlk adımda yapmanız gereken saçınızı dümdüz fönlemek. Saçınızın dalgalı kıvırcık olması önemli değil, düz fön çekiyoruz. Daha sonra sprey sıkıyoruz saçlarımızı biraz hacimlendirerek.

saç tarama

İkinci adımda ise saçımızın önünden bir tutam ayırıyoruz ve geriye kalanını resimde görüldüğü gibi aşağı doğru tutamlar halinde fönleyerek sprey sepiyoruz. Üst kısmı ise tersine tarayarak kabartıyoruz en önemli noktası da burasıdır. Kabartmayı saçınızın kökünden başlayarak yapmalısınız. Kabaran yerlere saç spreyini sıkın ve geriye doğru tarayın. Aşağıdaki gibi bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

hızlı saç modelleri

Son olarak saçlarınıza tel tokaları takıp spreyle kalıcı hale getirebilirsiniz. Günlük hayatta özellikle üniversite öğrencilerinin çokça tercih ettiği saç modelleri arasındadır. Çünkü vakit almadığı gibi hem maliyetsiz hem de şık bir modeldir. Sitemizde buna benzer birçok model vardır. Kısa saçlara ayrı uzun saçlara ayır, dalgalı saçlara ayrı düz saçlara ayrı uygulamalar yapılır. Bunları tek tek anlattık ilgili kategoriden tamamına ulaşabilirsiniz.

Daha önce de Ünlülerin Saç Modelleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

2 Responses

  1. feride

    09/09/2012, 10:02 pm

    bu saçlar güzel de herkese yakışmıyor işte. kendinize yakıştırdığınız saç modellerini yapmalısınız bence en önemlisi bu. Yoksa hadise saçı güzelmiş diye hemen onu yaparsanız olmaz.

    Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published