En Trend Tesettürlü Elbise Modelleri

, , 2 Comments

tesettürlü elbise modelleri

Son dönemde öne çıkan tesettürlü elbise modelleri özellikle kumaş ve dikim tarzı olarak Osmanlı’yı çağrıştıran renk ve desenlerle bezenmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri Türk televizyonlarında son zamanlarda yayınlanan Osmanlı dizileridir. Modern, Avrupai tarzla oryantalist tarzın içiçe olduğu modeller dikkat çekmektedir. Dikkat edilmesi gereken birkaç husus da; özellikle kadının vücudunu tanıyıp buna uygun elbiseleri tercih edebilmesi ve tercih ettiği modellerdeki desenlerin ünlü modacıların tavsiye ettiği giyim hilelerini içine barındırıyor olmasıdır. Bu giyim hilelerine değinecek olursak; yuvarlak ve geniş vücut hatlarına sahip bayanların açık renklerden kaçınması biraz daha koyu renkleri tercih etmesi, kısa boylu bayanların daha çok çizgili veya sade kumaşları tercih etmesi gibi basit gözüken ama şıklığınıza doğrudan etkisi olan önemli detaylardır.

Tesettürlü elbise modelleri olarak sizlere önerebileceğimiz birkaç modeli aşağıya ekledik. Bunlarla ilgili yorumlarınızı alt tarafa ekleyebilirsiniz.

Daha önce de Abiye Türban Modelleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

2 Responses

  1. ela

    12/23/2012, 03:09 pm

    merhaba üsten ikinci elbieyi çok beğendim dantelli çok hoş bu elbiseyi nereden alabiliriz hafta sonu nişanımız var acil yanıt verirseniz sevinirim..

    Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published