Fotomontaj Yap Programsız

, , 83 Comments

fotomontaj yap

fotomontaj yap

Fotomontaj yap ile ilgili olarak uzun zamandır hazırlıklarını sürdürdüğümüz bir konuydu. Bu konuyu okuduktan sonra hiçbir programa gerek kalmadan istediğiniz fotomontaj uygulamasını gerçekleştirebileceksiniz. Bizim görevimiz de bu konuda size elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmak. Konunun ilk cümlesinde de belirttiğimiz üzere uzun zamandır bu konunun hazırlıklarını yapıyorduk. Bu hazırlıktan kastımız ise kendimizi photoshop konusunda geliştirmekti. Biz birşeyler bilelimki sizlere de birşeyler katabilelim. Aşağıdaki anlatımı okuduktan sonra yardım almak istediğiniz konu hakkında bize yorum kısmından; şunu nasıl yapabilirim, bunu nasıl yapabilirim, şurada takıldım şimdi ne yapacağım gibi sorular yöneltebilirsiniz.
Şimdi nasıl fotomontaj yap acağınız hususuna gelelim. Öncelikle Pixlr.com/editor adresine tıklayın. Açılan sitede önünüze küçük bir pencere geliyor buradaki ilk iki seçenek işimize yarayacak. Birinci yani “Bir resim oluşturun” yazana tıklarsanız boyutlarını kendinizin belirlediği arka planı şeffaf ya da renkli bir resim oluşturuyorsunuz. Fakat amacı fotomontaj yapmak olan biri genellikle ikinci seçeneği tercih edecektir. İkinci seçenekte “Bilgisayardan bir resim açın” yazıyor buna tıklayarak montajlamak istediğiniz resmi açabilirsiniz. Resmi açtıktan sonra da sol menüdeki ve üst menüdeki seçenekleri deneme yanılma yoluyla kullanarak birşeyler oluşturabilirsiniz. Deneme yanılma metodunda işinize en çok yarayacak şey geri alma fonksiyonudur. Bunu da CTRL+Z tuşlarına basarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hazır şablonlardan yararlanmak istiyorsanız BURAYA tıklayarak işinizi görebilirsiniz. Çeşit çeşit hazır tasarımlar yer alıyor istediğiniz kadar deneme yapabilirsiniz. Burası fotomontaj yapmak istiyorum diyenlerin sayfası, yaptıklarınızı bizimle paylaşın lütfen 🙂 Şimdiden kolay gelsin…

Daha önce de Fotoshop Yap İndirmeden konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

83 Responses

 1. özgür

  08/05/2012, 05:40 am

  ben Türk bayrağının resmine müzik ekleyeceğim bunu nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz? siteye giriyorum resimi açıyorum ama müzik eklenmiyor dosyayı seçemiyorum.

  Cevapla
  • admin

   08/05/2012, 05:49 am

   Bu dediğiniz fotomontaj konusu değildir. Video işlemleri için moviemaker kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda yüklüdür muhtemelen değilse de ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Dediğiniz işlem de oldukça basittir moviemakerda deneyin olmazsa burdan bildirin anlatımını ekleyelim. İyi çalışmalar…

   Cevapla
 2. süreyya

  08/05/2012, 12:44 am

  sevgilimle kendi fotoğrafımı birleştirdim biraz amatör işi oldu ama böyle daha iyi 🙂 en azından değeri var birine yaptırmadığım belli oluyor.

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published