Göz Kalemi Nasıl Sürülür

, , Leave a comment

göz kalemi nasıl sürülür

Göz kaleminin kullanımı zevkinize ve gözünüzün rengine göre değişir. Örneğin;

  • Kahverengi gözlerde mavi, yeşil gibi canlı renkler kullanılabileceği gibi gözünüzle aynı renkte bir kahverengiyi veya siyahı da tercih edebilirsiniz.
  • Eğer gözleri mavi iseyine kahverengi ve bronz renkler çok etkilidir. Bunlar gözlerinizi ön plana çıkarır, güzelliğinize güzellik katar.
  • Yeşil gözlerde mürdüm tonları çok etkilidir, yani mor tonlarındaki renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca siyah da çok yakışır, koyu renk göz kalemleri gözünüz daha ön plana çıkarır.

Renklendirme aşamasını geçtikten sonra birkaç ufak tavsiyeye geçelim. Gözlere düzgün bir hat çizmek zordur. Bu sebeple daha kolay ve çarpıcılığından ödün vermeyen bir taktik anlatalım. Göz kalemini gözünüzün üstüne rastgele dağıtarak sürün daha sonra onu uygun bir fırça ile hafifçe dağıtın ve oraya bir buğu katın. Bu işlemi tamamladıktan sonra aynı kalemi gözünüzün içine ve kirpiklerinize sürün ve bunu da dağıtarak bakışlarınızı daha etkili hale getirin. Bu yöntem en etkilieyici ve en kolay yöntemdir. Çünkü diğer türlü göz kaleminin kalınlığını inceliğini, yumuşaklığını sertliğini ayarlamanız gerekecektir. Göz kalemi nasıl sürülür konusunu burada sonlandırıyoruz. Yorum kısmından siz de bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Daha önce de Güzel ve Bakımlı Olmanın Yolları konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published