Güzel ve Bakımlı Olmanın Yolları

, , 12 Comments

adriana lima

İlk olarak şunu belirtmekte fayda var güzellik ve bakımlılık farklı kavramlardır. Her insan bakımlı olabilir fakat güzel olmak yaratılış ile alakalıdır. Örnek verecek olursak, solda Adriana Lima’nın bakımlı halini görüyorsunuz. Hemen sağ altta ise Adriana Lima’nın makyajsız doğal güzelliğini görüyorsunuz. Yazımınız en altına baktığınızda ise Jennifer Lopez’in bakımlı ve bakımsız hallerini gösteren bir fotoğraf var. Yani Adriana Lima güzeldir, Jennifer Lopez ise bakımlıdır. Makyaj yaparak güzel gözüküyor gözümüze. Bakımlı bayanlar toplumda her zaman dikkat çekmiştir, baştacı edilmiştir. Söz ettiğimiz bayanlar; parfüm şişesini başından aşağı dökenler, ağır makyaj yapanlar, cafcaflı elbise giyenler değil. Günlük bakını yapmış, derli toplu olan, kendine saygı duyan bayanlardır. (Bu arada laf açılmışken artık yakışıklı erkekler de tahtını bakımlı erkeklere bırakıyor bu da bir uyarı olsun erkeklere…)
Şimdi gelelim bir kadın nasıl bakımlı olur:

 • Öncelikle her sabah evden çıkmadan önce mutlaka duş almalısınız.
 • Saçlarınıza her gün bakım yapım ama haftada birkez kuaförde yaptırın. Ben yapabilirim diyorsanız evde siz yapın.
 • Yanınızda herzamn bir el kremi bulundurun. Çünkü çatlamış eller ve dudaklar göze pek de hoş gelmez.
 • Banyodan çıktıktan sonra mutlaka deodorant kullanın. Bunu herzaman banyodan sonra uygulayın, terlemiş dokuya deodorant sepmeniz kötü kokular meydana getirebilir.
 • Evden çıkmak için ne kadar aceleniz olsa da elbiseleriniz ütüsüzken çıkmayın.
 • adriana lima makyajsız

  Saçlarınıza fön çekecek vakit bulamıyorsanız saçlarınız toplayın.

 • Hergün farklı kıyafetler giymek zorunda değilsiniz, sadece temiz, ütülü ve birbiriyle uyumlu kıyafetler giymek sizi yeterince bakımlı yapar.
 • Kilo almamaya özen gösterin. Ne kadar bakımlı olsanız da, güzel giyinseniz de, fazla kilolar sizi tarzınızdan uzağa itecektir.
 • İnce çorap giymeniz gerekiyorsa bir yedeğini çantanızda taşıyın. Asla kaçık bir çorapla gezmeyin.
 • Ojeleriniz taze olmalı, yarısı gitmiş yarısı kalmış ojeler bakımsızlığın göstergesidir. Tırnaklarınıza da manikür yapın ya da yaptırın.
 • Gece ve gündüz makyajları arasına fark koyun. Gündüz makyajı için göz kalemi ve ruj yeterlidir.
 • Kuaföre gitme fırsatı bulamıyorsanız saçlarınıza kendiniz şekil verebilirsiniz. Bunun için birkaç çeşit fırsa ve saç spreyi işiniz görecektir.

Bakımlı Olmak Size Neler Kazandırıyor?

 • En önemlisi bakımlı insanın morali yüksek olur. Aynaya bakınca içiniz neşe dolar. Kendinize güveniniz artar ve dünyaya daha hayat dolu bakarsınız.
 • Kendinizi kötü hissediyorsanız hemen kişisel bakımınızla ilgilenin. Bu sizi daha iyi hissetirecektir.
 • Bakımlı insan herzaman görüşmlerde, iş sınavlarında bir adım önde olur.
 • Çevrenizdekiler size hep saygı duyar. Bu sebeple herzaman topluma temiz, derli toplu gözükmek lazım.
 • Kendine bakmayan, saygı göstermeyen kişi, çevredikilerinden de kendisine saygı beklemiyor anlamı çıkabilir.

Sonuç olarak yazımızdan da anlaşılacağı üzere bakımlı olmak, pahalı parfümeri malzemelere sahşp olmak ya da marka elbiseler giymek değildir. Temiz olmak ve kendinde özen göstermektir.

Peki En Çok Nelere Dikkat ETmeliyiz?

Cilt Bakımı:

Bakımlı bir cilt herzaman büyük önem arz eder ve kişiyi güzel gösterir. Cilt bakımı ile ilgili oldukça fazla kozmetik ürün vardır. Bizim tavsiyemiz nemlendirici özelliği olan bir sabun ve bol sudur. Sürekli temizlenen cilt parlar ve güzel gözükür.

Diş Bakımı:

Düzenli olarak diş bakımı yapmak size daha sağlıklı gülüşler katar. Bu bakımı yapmak aynı zamanda sizi diş hastalıklarından da koruyacaktır. Üstelik maliyeti oldukça düşüktür.

Saç Bakımı:

Bu bakım türü bayanların en çok para harcadığı alandır. Parlak, taranmış ve yüzünüze uygun şekillendirilmiş saçlar sizi oldukça bakımlı gösterecektir.

Vücut Bakımı:

Vücut bakımını yapmanın en kolay yolu yıkanmaktır. Sık sık duş almak da üstünüze sinmiş ter kokusundan sizi kurtarır.

Tırnak Bakımı:

Oldukça kısa sürede tamamlayabileceğiniz bir bakım alanıdır. Tırnakların uzaması bakımını ve temizliğini zorlaştıracaktır. Bu sebeple haftalık bakım yapmak hem size zamandan tasarruf sağlar hem de sizi güzel gösterir.

Kılık Kıyafet:

Giysiler bir insanın kişiliğinin dışa yansımasıdır. Temiz, uyumlu ve ütülü kıyafetler herzaman çok önemlidir. Ayrıca ne zaman, nerede ne giyileceği de çok önem arz eder. bir iş görüşmesine nasıl kot pantolonla gidilmezse, pikniğe de takım elbise giyerek gitmek abes kaçar.

İşte son olarak aşağıda bakımlı ve bakımsız bir Jennifer Lopez fotoğrafı.

jennifer lopez makyajsız

 

12 Responses

 1. sevda

  07/06/2013, 05:32 pm

  isim veremem diyen arkadaş benden sana tavsiye sende bakımlı olmaya çalış o erkeğin seni güzel bulmasını sala sonra eğer telefonun varsa onun yanında bir erkekle konuşuyormuş gibi yap.ve de sende bu arada diyet yap internetten bir çok diyet listesi var onlardan birisini uygula benden bu kadar…

  Cevapla
 2. isim veremem

  06/19/2013, 02:55 pm

  o çok yakışıklı birde o zayıf eskiden bende zayıftım zayıfken yakışıyoduk şimdi kiloluyum

  Cevapla
 3. isim veremem

  06/19/2013, 02:53 pm

  sizden cevap kim olursa olsun ben birine aşığım ve o benden nefret ediyor o 12 yaşında bende 12 yaşındayım birde nasıl onu etkileyebilirim nolur biri bişe desin

  Cevapla
 4. Nazli Pektas

  09/25/2012, 09:11 am

  bu ne be :d ben bunlari yapana kdr tüm gün biter.. allah aSkina kim bunlari bastan asagi uygular peh peh

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published