HalkTV’den Orantısız Zeka Kullanımı

, , 1 Comment

Gezi Parkı olayları devam ederken bu gece saat 02:30’da Türkiye’ye dönen Başbakan Tayyip Erdoğanı karşılamaya Yeşilköy Havalimanı’na 20 bin civarında partili gitti. Bu durumu neredeyse tüm kanallar canlı yayınlarken HalkTV çok zekice bir haberciliğe imza attı. Dünyanın gündeminde yer bulan Gezi Park olaylarını yayınlamak yerine penguen belgseli yayınlayan CNN Türk’e unutulmayacak bir ders verdi. Ekranın sol kısmında Taksim’i yayınlarken, sağ kısmında alt kısmında ise Yeşilköy yazan bir penguen belgseli yayınladı.

Türkiye’nin en güçlü halk direnişi olan Gezi Park olaylarının ülkemize çok şeyler kattığı aşikar. Basındaki sansürün bile ne kadar büyük boyutlarda olduğunu anlamış olduk. Hükümete karşı duranların düşman ilan edildiğini anlamış olduk. Yurda dönen Tayyip Erdoğan konuşmaya başlar başlamaz hemen sözü Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen‘in “Ben de çapulcuyum” lafına getirdi. Bu düşüncelere sahip insanlar karşısında bizi bulacak dedi.

İşte karşınızda HalkTV’nin o zekâ dolu haberi. Sitemize yapılan bir yorumu burdan yayınlama gereği duyduk:

özkan: diğer kanallar koyun belgeseli yayınlarken HalkTV penguen belgeseli yayınlayarak çok daha özgün bir habercilik yaptı…

halktv penguenler

halktv penguenler

Daha önce de Gezi Parkı En Çok Paylaşılanlar konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

One Response

  1. sertaç

    06/09/2013, 04:04 pm

    Helal sana Halktv… Bugün de rte esneboğada konuşurken halktv “İMAM BAYILDI” tarifi yayınlıyordu. seviyoruz seni halktv

    Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published