Hızlı İndex Almanın Yolları

, , 8 Comments

hızlı index

hızlı index

Hızlı index almak webmasterlar için oldukça önemli bir konudur. Sebebi ise sitenizi takip eden bazı webmasterlar sizin yazılarınızı kopyalayıp kendi sitesine koyar ve Google ilk olarak onun sitesinde görürse bu yazıyı sizin siteniz kopya içerik yayınlayan bir site durumuna düşer ki bunu da hiçbir webmaster istemez. Hızlı index sorunu bir süredir benim sitemde de vardı ve ben bunu sosyal medyanın gücüyle çözdüm. Normalde yayınladığım yazılar 4 gün sonra index alırdı şu anda birkaç saniye sürüyor. Yazıların alt kısmına dikkat ederseniz Facebook, Google+ ve twitter beğen kutucukları yer alıyor. Yayınladığımız heryazıyı burdan paylaşıyoruz ve gerisini Google’a bırakıyoruz. İlk birkaç denemede hemen sonuç vermiyor ama üçüncü dördüncü yazınızda göreceksiniz ki yaptığınız hızlı index çalışması ile yazılarınız birkaç saniyede indexleniyor. Bunun yanısıra düzenli içerik girmeniz de önemlidir. Düzenliden kastım çok fazla içerik değil, günde bir olur haftada bir olur saatte bir olur bu tamamen size kalmış. Düzenli içerik giren sitelerin hızlı index aldığı da bilinen bir gerçektir.

Güncelleme: Daha işe yarar bir yöntem olarak yazdığınız yazının url’sini Google webmaster tools‘tan Sağlık sekmesine girip Google Gibi Getir yazan yere ekleyin ve dizne gönder deyin.

Daha önce de Kendi Logonu Kendin Yap konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

8 Responses

 1. ender

  11/02/2012, 10:23 pm

  Bide eklemek gerekir ise wordpress kullanan kişiler wordpress ping sistemi sayesinde hızlı index alabilir 🙂

  Cevapla
  • admin

   09/30/2012, 10:39 pm

   Meraba, ilk olarak indexletmek istediğiniz url’yi webmaster tools’a ekleyerek indeksletin. Orjinal içerik ve kaliteli backlinkleriniz varsa index sorununuz kalmaz.

   Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published