İngilizce İş Görüşmesi Araştırmaları ve ingilizceisgorusmesi.com Mülakatları

, , Leave a comment

İngilizce iş görüşmesi örnekleri zorlu süreçler olarak bilinmektedir. Özellikle sizinle bu mülakatı yapan kişinin ingilizce bilgisi iyiyse süreç sizin için daha yorucu geçebilir. Ancak hayatta yaşayacağınız ya da içinde bulunduğunu her durumu fırsata çevirme şansımız vardır. Bunun için sıkı bir çalışma ve iyi bir strateji yeterlidir.

İş görüşmesi nasıl fırsata çevirilebilir? Bunun için öncelikle yaptığımız işi ya da başvurduğumuz işi ayrıntıları ile bilmek durumundayız. Bu işi daha önce yaptıysak bu bizim için zor olmayanb bir durumdur ve fırsata çevirme durumuna 1-0 önde başlayabiliriz. İşi daha önce yapmadıysak 1-0 yenik mi başlayacağız dediğinizi duyar gibi oluyorum. Yenik başlamayacağız. Ancak daha çok çalışmamız gerekecek. Üniversite sınavına girecek bir liseliyi düşünün. Eğer bu arkadaşımız üniversite sınavında başarılı olmayı ve iyi bir bölüme girmeyi kafasına koyduysa bilgi durumu ne olursa olsun iyi bir hazırlık dönemine girmelidir. Siz de yapmayı düşündüğünüz iş ile ilgili araştırmalar yaparak işin aytılarını öğrenmelisiniz. İngilizcemizin iyi durumda olduğunu düşünürsek biraz da pratik yapmamız gerekmektedir. Bu bölümü de rahatlıkla geçtiğimizi varsayarsak daha sonra yapmamız gereken şey ingilizce mülakat teknikleri üzerine araştırma yapmak olacaktır. Yapacağımız bu araştırma sonucunda öğrendiğimiz bilgiler bizim yol haritamızda önemli bir yere sahip olacaktır.

ingilizce iş görüşmesi

ingilizce iş görüşmesi

Peki ingilizce dil bilgimiz yeterli ancak konuşma pratiğimiz yoksa ne yapacağız. Bu konuyla ilgili eğitim almamız gerekmektedir. Araştırmalarımız ağırlıklı olarak ingilizce konuşma kursları üzerine olmalıdır. Tabi bu kursun içerisinde iş görüşmesi ağırlıklı eğitimler de varsa kadayıfın üzerine konulan kaymak gibi ayrı bir lezzeti olacaktır. Yaptığımız araştırmalarda ana dili ingilizce olan bir eğitmenle hem ingilizce konuşma pratiği yaptığınız hem de iş görüşmesi tekniklerini öğrendiğiniz http://www.ingilizceisgorusmesi.com/ isimli site ile karşılaştım. Henüz deneme fırsatım olmadı ancak belki de aradığımız kaymak bu sitedir.

Daha önce de Online İngilizce'nin En Etkili Yolu : 444ingilizce.com konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published