Kırışıklıklar İçin Cilt Maskeleri

, , Leave a comment

 

kırışıklıklar için cilt maskeleri

Kırışıklıklar için cilt maskeleri cildinizdeki kırışıklıkları alır, cildinizin kırışmasına engel olur. Bu yazımızda en çok kullanılan 4 kırışıklık maskesini tanıtacağız sizlere. İlk olarak badem yağı maskesinden başlayalım;

-Badem Yağı Maskesi

Bir tutam acı baden yağı, bir tutam pirinç unu ve aynı miktarda yumurta sarısını bir kabın içinde karıştırın. Üzerine karışımı cıvıtmayacak kadar süt ilave ederek krem kıvamına gelene kadar yoğurun. Bu karışımı banyo yapmadan bir saat evvel yüzünüze masaj yaparak sürün. bir saaat beklettikten sonra banyoda sıcak su ile ovarak temizleyin. Bunu bir hafta boyunca sürekli yaparsanız cildiniz gerginleşecektir.

-Elmalı Kaymak Maskesi

Kayamak cildi nemlendirir, yumuşatır, kırışıkları yok eder ve elastikleştirir. Elma ise cildinizi temizleyip diri tutar. Bu iki faydalı besini karıştırıp cilde sürmenin faydasını siz düşünün artık 🙂 Hemen maskenin yapılışına geçelim. 3 kaşık kaymak ile soyulmuş bir elma mikserde 10 dakika kadar çırpılıp yüze masaj yapılarak sürülür. Üzerine temiz bir bez kapatılır. 10 dakika civarı bu şekilde bekledikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz.

-Ballı Yumurta Maskesi

Kırışıklıklar için cilt maskeleri arasında en etkili olanı bu maskedir. Hemen tarifine geçelim. 1 yumurtanın akına iki yemek kaşığı çiçek balı ilave edilir ve bu karışım yüze sürülür. 25 dakikalık bir bekleme süresi sonunda ılık su yardımıyla maskeyi temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi gün aşırı yapmanızı öneririz. Faydası büyüktür.

-Ihlamur Maskesi

Blender yardımı ile salatalığın suyunu çıkarıp aynı miktarda süt ile karıştırdıktan sonra için ıhlamur yaprağı ve çiçeklerini ilave ederek yoğurmaya başlayın. Bu karışım krem kıvamına gelince yüzünüze sürün. Çok bekletmeden yaklaşık 10 dakika sonra maskeyi temizleyin. Bu maskeyi en sık aralıklarla 3 günde 1 yapabilirsiniz.

Kırışıklıklar için cilt maskeleri başlıklı yazımızın sonuna geldik. Sitemizin cilt bakımı kategorisinde daha fazla maske tarifi bulabilirisiniz. Son olarak şunu du belirtmeden geçmeyelim her gün yüzünüzü ısırgan otu çayı ile yıkarsanız cildiniz hem toksinlerden temizlenir hem de gerginleşip kırışıklıklar kaybolur.

Daha önce de Sık tıraş Olmak Sakalı Gürleştirir Mi konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published