Kırmızı Işıkta Geçmenin Cezası 2012

, , 2 Comments

kırmızı ışıkta geçmenin cezası

kırmızı ışıkta geçmenin cezası

Kırmızı ışıkta geçmenin cezası 2012 yılı itibariyle 15TL zamlanarak 154.4TL olmuştur. Bu trafik cezasını 15 gün içinde öderseniz %25lik bir indirim uygulanacaktır ve ödeyeceğiniz ceza 115.8TL olacaktır. Kırmızı ışıkta geçenlerin ciddi bir kısmı sol taraftaki resimde gözüken sarı ışığa aldanıp hızını arttıranlardan oluşuyor. Sarı ışıkta geçeyim derken kırmızıda geçmiş oluyoruz ve büyükşehirde yaşayanlarımız otomatik olarak kameralarla tespit ediliyor ve ceza adrese fotoğraflı bir şekilde geliyor. Size tavsiyemiz hiçbir zaman sarı ışığı yakalayayım diye hızını arttırmayın. Zira ışıklar genelde kavşaklarda bulunur ve siz sarıyı yakalayayım diye hızınızı arttırırken karşı taraftaki de erken kalkış yapmış olabilir ve kafaya kafaya çarpışabilirsiniz. Sadece sizin iyi şoför olmanız kaza yapmayacağınız anlamına gelmez. Park cezası ile ilgili konumuzu okumak için buraya tıklayınız. Kazasız ve cezasız günler dileriz.

Daha önce de Eurovizyon 2012 Sonuçları konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

2 Responses

 1. serdar

  05/20/2012, 02:35 am

  ben de geçen gün hız yapılabilecek bir yolda soldan gidiyordum. ileride ışıklar vardı 5 saniye kalmıştı kırmızı yanmasına. ışıklara varmak üzere bir de transit minibüs vardı sağ şeritte giden. ben ışığı yakalamak için iyice kökledim gaza ama o transit bi anda sola dönüş yapınca ben frene köklemek zorunda kaldım ve bir anda iki şerit sağa geçerek transite çarpmaktan kurtuldum. bu arada kırmızıda da geçmiş oldum. bu kırmızı ışığı yakalama mevzuu çok tehlikeli aman dikkat edin trafikte tek değilsiniz.

  Cevapla
 2. hakan

  05/19/2012, 02:20 am

  Geçenlerde aynen kırmızıya yakalanmayayım diye kaptırdım gidiyordumki karşı yönden gelen adam hatalı u dönüşü alıp önümü bi kesti nasıl oldu bilmiyorum ama Allah korudu zor bela çarpmadan yanından geçtim gittim. Artık tövbe haram bi daha yeşilin sönmesine 3 saniye varsa bile beklerim.

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published