Maden Suyunun Bilinmeyen Faydaları

, , Leave a comment

Maden suyunun faydalarını öğrenmeden önce maden suyu ve soda farkını bilmeliyiz. Maden suyu, yeraltından çıkarılıp şişelenen, tamamen natürel bir sıvıdır. Soda ise, suya karbondioksit gazı karıştırılarak üretilir; dolayısıyla yapaydır. Maden suyu asit tadı verse de asit içeriğine sahip değildir. Bu açıdan bakıldığında elbette ki doğal olan maden suyunun tüketilmesi daha sağlıklı ve doğru bir tercih olacaktır.

Maden suyu, diyetlerimizin vazgeçilmez içeceğidir. Çünkü kalori içermediği gibi bir de tok tutma özelliği vardır. Ayrıca mineral kaynağıdır. Maden suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Maden suları vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur bu sayede cildimize pürüzsüz bir görünüm kazandırmakla birlikte cildimizi temizler. Maden sularını cilt bakımında bile kullanabilirsiniz. Yüzünüzü maden suyu ile yıkayıp bir saat kadar beklediğinizde cildin yağ dengesini sağladığını göreceksiniz. Ayrıca yağlı saçlarınıza bir şişe maden suyu dökerek yağın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Cildin nem dengesini düzenlediğinden, sivice ve kırışıklık gibi sorunlara da çare olur. Hem sıvı olarak tüketildiğinde, hem de bir pamuk yardımıyla cilde tatbik edildiğinde, pürüzsüz ve taze bir görünüm kazandırması, maden suyunu, özellikle cilt bakımına önem veren kişilerin gözünde eşsiz kılar.

maden suyunun faydaları

maden suyunun faydaları

Yemeği fazla kaçırdığımızda da maden suyu tüketebiliriz. Ancak bana soracak olursanız bu içeceği yemeği hazmetmek yerine yemekten önce veya yemekten 2-3 saat sonra tüketmenizdir. Ben bu içeceğin hazmı kolaylaştırmak için kullanılmasından ziyade saydığımız diğer faydaları için tüketilmesi taraftarıyım. Zaten mide hazmını kolaylaştırmak için başka birşey kullanmanız midenizi tembelleştirecektir.

Daha önce de Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir? konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published