Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Maaşı

, , 3 Comments

mali hizmetler uzman yardımcılığı maaşı

mali hizmetler uzman yardımcılığı maaşı

Mali hizmetler uzman yardımcılığı maaşı kurumdan kuruma değişmektedir. 2011 yılında en düşük mali hizmetler uzman yardımcısının maaşı 1400TL iken en yükseği de 2450TL olmuştur. Uzmanlarda ise en yüsek maaş 3000TL’ye kadar çıkmaktadır.

Örneğin Sağlık Bakanlığı, bünyesinde çalıştırdığı bir mali hizmetler uzman yardımcısına 1915Tl maaş verirken uzmana(evli) ise 2650TL maaş vermektedir. Bu durum KOSGEB’de biraz daha farklıdır. KOSGEB’de bir mali hizmetler uzman yardımcısı maaşı 2450TL iken uzman maaşı ise 3000Tl’dir.

Mali hizmetler uzman yardımcıları atandıkları kurumun özlük haklarına sahip olurlar. Mali hizmetler birimi dışında çalıştırılamazlar. En az 3 yıl uzman yardımcısı olarak görev yaparlar.

Bu sayfada paylaşılan mali hizmetler uzman yardımcılığı maaşı ile ilgili rakamlar 2011 yılına ait rakamlardır.

Daha önce de Bozuk Far Cezası konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

3 Responses

 1. bilgi

  01/09/2013, 08:33 am

  Mali hizmetler uzman yardımcıları kendi tercihlerine göre listede yayınlanan kurumlara yerleştirilirler. Belediye tercih etmezseniz belediyede çalışmazsınız. Ayrıca belediyede çalışanlar 1000 tl civarında sosyal denge tazminatı alırlar maaşın haricinde bilginize… Gelir uzman yardımcı yetiştirilme koşulları ile mali hizmetler uzmanı yetiştirilme koşullarına bakarsanız aradaki farkı daha net anlarsınız. uzman yardımcılığına hazırlanan adaylar olarak biraz mevzuat araştırmaya başlamak faydalı olur diye düşünüyorum. Mhuy için en doğru ve tarafsız bilgiyi mali hizmetler uzman yardımcıları hakkında yönetmelik ve mali hizmetler uzman yardımcılarının yetiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar’da öğrenebilirsiniz. bu gün itibariyle üniversitede ve belediyelerde çalışan bir uzman yardımcısının maaşı 2400 tl civarındadır.

  Cevapla
 2. kadir

  01/03/2013, 05:24 pm

  sınava girmeyi düşünüyordum ama muhtemelen şubatta guy açılır ona giderim. en azından nerde çalışacağım belli olur. gidip belediyelerde rezil olmanın alemi yok.

  Cevapla
 3. pınar

  01/01/2013, 05:38 pm

  Nisan ayında sınavı var ama önceki yıllarda hep belediyelerde görevlendirmişler mali hizmetçileri.

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published