Nevresim Takımı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

, , Leave a comment

Yeni evlenen çiftler ve nevresim takımını yenilemek isteyen aileler için nevresim takımı seçimi biraz sancılı geçebilmektedir. Günümüzde nevresim takımı seçiminde en çok dikkat edilen nokta da marka güvenilirliği olarak bilinir fakat marka bilinirliğinin ötesinde kumaşın rahat ve kullanışlı olması gerekmektedir.

Kumaşın kalitesi konusunda da ilk olarak kullanılan ham madde olan elyaf irdelenmelidir. Kullanılan elyafın kaliteli olup olmaması nevresim takımının da kullanışlılığını etkileyecektir. Suyu emme özelliği sebebiyle dünya genelinde en çok tercih edilen pamuk türlerinden birisi olduğunu da unutmamak gerek..

nevresim takımları

nevresim takımları

Kopma dayanımı açısından oldukça güçlü olan ve muazzam bir esnekliğe sahip olan elyaf; aynı zamanda insan cildi açısından herhangi bir olumsuz etki içermemesi sebebiyle yoğun bir şekilde tekstil sektöründe tercih edilmektedir.

Ham madde olarak elyaf olarak kullanılmasının yanında nevresim takımında aranacak olan bir diğer faktör de ürünün akti bakteriyel olması gerektiğidir. Ev tekstili konusunda birçok üretici firma ürünlerini anti bakteriyel olarak üretmektedir. Doğal antibakteriyel özelliği olan kumaşların kullanıldığı nevresim takımlarına bu açıdan öncelik vermeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

renkli nevresim takımı

renkli nevresim takımı

Alacağınız nevresim takımını yatak odası dekorasyon çalışmalarınız ile uyumlu olması konusunda ayrıca bir özen göstermeniz gerekebilir. Aldığınız mobilyaların tasarımından bağımsız bir ürün almanız, yatak odanızda hoş olmayan bir görüntü oluşturacaktır. Bu sebeple tasarım açısından uygun bir model tercih etmenizde fayda bulunmaktadır.

Nevresim takımı modellerini ve dekorasyon çalışmalarının püf noktalarını öğrenmek için http://www.dekorasyon.org adresini ziyaret etmelisiniz.

Daha önce de Elbise Modelleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published