Oto Döşeme Tavsiyeleri

, , 1 Comment

Oto döşeme arabalar için oldukça önemli bir husustur. Bir arabanın dışının temizliği şıklığı o arabayı ne kada lüks gösteriyorsa arabaya binildiğinde bu şıklığı gösterecek yegane unsur oto döşemesidir. Araçta kumaş veya deri döşeme tercih edilebilir, bunların avantajlarını ve dezavantajlarını belirtelim. Deri döşeme bir arabayı oldukça lüks gösterir ancak kötü yanı yazın yakar kışın dondurur. Bu sebeple pek tavsiy etmiyoruz. Kumaş döşeme ise en çok kullanılan oto döşeme türüdür. Zamanla yıpranması olmasa hiçbir dezavantajı yoktur.

Oto döşeme yaptırılacak yer çok önemlidir. İyi bir usta arabanıza aşık edebilir sizi, kötü bir usta ise araba sattırır. Oto döşemeciliği aslında eskimeye yüz tutmuş bir meslek. Artık pek fazla çırak yetiştiğini söyleyemeyiz. Şu anki ustalar türünün son örneği durumundalar ne yazık ki

Araç döşeme yaptırırken sadece koltuk döşemesini değil kapı içi döşemeler, kolçak, direksiyon, tavan ve halı döşemeleri de birlikte

oto döşeme

oto döşeme

yaptırılırsa araç çok daha şık olacaktır. Tavan döşemesi özellikle en çok ustalık isteyen kısımlardan biridir, zira kötü bir oto döşeme ustasının elinden çıkmışsa, kısa zamanda kendini bırakabilir.

Döşemelerimizi yaptırmak kadar önemli olan bir husus da onları temiz tutmaktır. Oto döşeme temizliği aslında pek zor bir işlem değildir. Yıpratıcı olmasından dolayı çok sık yapmanız tavsiye edilmez ama yılda bir kere yaz aylarında aracınızı döşemesini özel döşeme şampuanları ile temizlemenizi tavsiye ederiz. Bununla uğraşmak zor geliyorsa oto kılıfı kullanmak da ihtimaller dahilinde tabiki. Kılıf sizi hem silme işleminden kurtarır hem de çıkabilecek yüksek oto döşeme fiyatlarından.

Daha önce de Araç Kliması Kışın Geç Isıtıyor konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

One Response

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published