Paris Hilton Kimdir Biyografisi

, , Leave a comment

Paris Hilton, 1981 doğumlu Amerikalı model, müzisyen, kadın oyuncu ve yazar. Bununla birlikte Hilton Oteller Zincirinin ve babası Richard Hilton’ın emlak krallığının varisi olan ve eski adam arkadaşı Rick Solomon tarafınca çekilen paris hilton seks kasedinin basına sızmasının peşinden, dünyaca üne kavuşan, modellik ve oyunculuk hayata geçirmeye başlamış olan Paris Hilton, 2006’nın ağustos ayında ilk müzik albümü olan Paris’i çıkardı. 

Paris Whitney Hilton, 17 şubat 1981’de Richard Hilton ve Kathy Richards’ın dört evlatlarının ilki olarak New York’da dünyaya geldi. Anne tarafınca 1970’lerin iki yıldızı Kim Richards ve Kyle Richards’ın yeğeni olan, hem de meşhur kadın oyuncular Zsa Zsa Gabor ve Elizabeth Taylor ile akrabalık bağları bulunan Paris’in baba tarafınca büyük büyük babası ise Hilton Oteller zincirinin kurucusu Conrad Hilton’dı.

Paris, liseye Kalifoniya, Rancho Mirage’da Palm Valley School’da başladı. İlk senesinden sonrasında New York’taki Dwight School’a devam eden Hilton, son senesinde okulu bıraktı ve GED Testi’ne (General Educational Development Kontrol) girdi. Lise mezuniyet belgesi almayanların almış olduğu bu testi geçen Hilton, kolej yada üniversite eğitimi almadı.
paris-hilton-kimdir

paris-hilton-kimdir

Sonraki yıllarda televizyonda, filmlerde, tv reklamlarında görünen ve fotomodellik icra eden Hilton, Forbes Dergisi’nin haberine bakılırsa 2003-2004 içinde ortalama 2 milyon dolar, 2004-2005 arasındaysa 6,5 milyon dolar kazanmıştır.

New York’ta Ford Models Management ile, Los Angeles’da Nous Model Management ile, Londra’da Models 1 Agency ve Premier Model Management ile anlaşan 1,73 boyundaki Hilton, meşhur modacılar Philippe Treacy, Jasper Conran, Heatherette, ve Julien MacDonald’ın defilelerinde mankenlik yapmış oldu. Ek olarak Iceberg, Guess, Tommy Hilfiger, Christian Dior ve Marciano şeklinde meşhur markaların reklamlarında yeraldı. Forbes Dergisi’ne nazaran tv için hazırlanan T-Mobile reklamından 250,000 dolar, Carl’s Jr. reklamından ise 400,000 dolar aldı.

QIK2JDG and L.A. Knights filmlerinde fazlaca kısa yeralmasının peşinden House of Wax, The Hillz, Raising Helen ve Nine Lives filmlerinde ufak ve destek rollerde oynayan Hilton, 2005’de House of Wax filmindeki rolüyle Razzie Ödülleri’nde En Fena Destek Hanım Oyuncu(Worst Supporting Actress) ödülünü aldı. Zoolander (2001), The Cat in the Hat (2003), Wonderland (2003) ve Win a Date with Tad Hamilton! (2004) filmlerinde de yeralan Hilton’ın s**x vidyo kasedi 1 Night in Paris (2004), 2005 senesinde AVN’den (Adult Video News) üç ödül aldı.

2004 senesinde Warner Brothers Records’a bağlı olarak Heiress Records’u kuran Hilton, aynı yıl albüm çalışmalarına başladı ve yapımcı olarak Greg Wells, Kara DioGuardi, Jane Wiedlin, Fernando Garibay ve Scott Storch ile çalmış olduğu Paris adlı albümünü 22 ağustos 2006’da çıkardı. Albümünün ilk şarkısı Stars Are Blind büyük başarı sağlamış oldu ve Billboard Hot 100 listesine 18. basit girdi.

Paris Hilton, 2004’de Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek Behind the Pose adındaki ilk kitabını yayımlattı. Destek yazarlığını Merle Ginsberg’in yapmış olduğu, içinde Hilton’ın bir varisin yapması ve yapmaması gerekenlerden bahsetmiş olduğu ve renkli fotoğraflarının bulunmuş olduğu kitap, New York Times’da Bestseller (En İyi Satanlar) Listesine girdi.

Küçüklüğü süresince ailesi ile beraber birçok ev değiştiren Hilton, Beverly Hills, the Hamptons ve Manhattan’daki Waldorf-Astoria Hotel de dahil olmak suretiyle birçok pahalı yerde yaşadı. Ailesi şuanda Bel Air’da 30,5 milyon dolarlık bir malikanede yaşayan Paris Hilton, kız kardeşi Nicky Hilton ile beraber Los Angeles’daki kulüplere yakın olduğundan Hollywood Tepeleri’ndeki 10 milyon dolarlık evde yaşıyor.

İlk kez New york sosyetesinin en meşhur mirasçılarından biri olarak gözönüne çıkan Paris Hilton, kız kardeşiyle beraber ardı ardına gittiği partilerle New York magazininde görünmeye başladı. 2000 senesinde National Enquirer Dergisi’nde Leonardo DiCaprio ile olan arkadaşlığı daha ileri düzeyde bir ilişki olarak yazıldı. Paris Hilton, ustalaşmış kayakçı Chad Muska, oyuncu ve film yapımcısı Vincent Gallo, erkek oyuncu Edward Furlong, boksör Oscar De La Hoya, Chicago Bears Ekibi’nın futbolcusu Brian Urlacher, müzisyen Deryck Whibley ve Nick Carter, eski Univercity of Southern California oyuncusu Matt Leinart, İngiliz rap yıldızı Joe Buckton, Australyalı tenis oyuncusu Mark Philippoussis, yağ varisi Brandon Davis, model Lucas Bain, New York Giants oyuncusu Eli Manning, NHL Montreal Canadiens kalecisi Jose Theodore, İngiliz kriket oyuncusu Kevin Pietersen ve eski MTV sunucusu Simon Rex benzer biçimde isimlerle anıldı.

2002 senesinde modellik icra eden Jason Shaw ile nişanlanan Hilton, ondan 2003 senesinde ayrıldı ve 29 mayıs 2005’de babası armatörlük meydana getiren Yunanlı Paris Latsis ile nişanlandı. Fakat 1 ekim 2005’de beş ay devam eden ilişkilerine noktayı koydular. Kısa süre sonrasında gene bir Yunan armatörün oğlu olan Stavros Niarchos III ile görüşmeye başladı fakat 2 mayıs 2006’da bu ilişkisinin de bitirdiğini deklare etti

Çalkantılı bir hayat süren Paris Hilton, şu sıralar sessizliğini korumakta. İnternete düşen özel görüntüleri dışında pek de sükse yapamayan Hilton, yakınlarda yeni bir videoyla gündeme gelir mi bilinmez.

Daha önce de Celal Güzelses Kimdir konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published