Park Cezası 2015

, , 30 Comments

Özellikle büyükşehirlerdeki şoförlerin başbelasıdır park cezası. Park yeri bulmak oldukça zor iken bulduğumuz yerde de park yasağı olur genelde. Şimdi gelelim 2015 yılında park cezası kaç para oldu sorusuna;

Park Cezası 2015

2015 yılı itibariyle park cezası 88TL’ ye yükselmiştir. 15 gün içindeki ödemelerde %25 indirim yaplır ve ceza tutarı 66TL’ye iner.

 

Trafik Cezası Sorgulama

Aracınıza ait trafik cezası var mı yok mu diye sorgulamak istiyorsanız;

 • Öncelikle https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp adresine giriş yapın.
 • MTV Sorgulama ve Ödeme Linkine tıklayın ve gerekli bilgileri girin. Tescil tarihine ruhsattan bakabilirsiniz.
 • Daha sonra aşağıdaki resimdeki sekmeye tıklayın, cezalarınız karşınıza çıkacaktır

  park cezası 2012

  park cezası 2012

Kafanıza takılan yerler için yorum yazın hemen cevaplayalım.

Park Cezasında İndirim

Aracınıza kesilen park cezasını 15 gün içinde öderseniz %25 indirim yaplıyor. 88TL tutarındaki ceza 66TL’ye iniyor.

Trafik Cezasına İtiraz Dilekçesi Örneği

Dilkeçeyi indirmek için tıklayın. Bu dilekçe ile aracınızın bağlı bulunduğu ildeki varsa Trafik Mahkemesine, yoksa Sulh Ceza Hakimliğine başvurabilirsiniz. Harç vs gibi hiçbir ücret ödemezsiniz. Trafik cezası adresinize tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde itiraz edebilirsiniz. İtiraz ödemeyi ve ödeme süresini durdurur.

Trafik Cezası Nereye Ödenir

Ödeme yapmak için 4 seçeneğiniz var;

 1. Cezayı kesen memura nakden ödeme
 2. Vergi dairesine giderek ödeme
 3. PTT şubelerinden ödeme
 4. Banka şubelerinden veya internet bankacılığı ile ödeme.
 

30 Responses

 1. arda serter

  05/18/2012, 01:06 am

  ulan bu trafikte çalışan memurlar anlaşmışlar otoparkçılarla snki.. çekilen aracımı almaya gittim tıklım tıklım otopark,zenginlerin araçlarını çekmezler bunlar behzat ç gibği küfür ediyorum bunlara sizin te a……….koyum anladınız.

  Cevapla
 2. seren

  04/26/2012, 10:39 am

  yolda durak olduğunu gösteren herhangi bişey yol neredeyse 1 yıldır aynı yerdeki arabya ceza kesilmedi bgn gördüm park yeri cezası almışım otobüs durağna park ettğm için. eyyyy trafik polisi madem ceza kesme gibi bi hakkınz var trafik levhalarını yollara koymakta szn göreviniz değil mi yerleştrn isaretleri bizde o na göre park edelim?

  Cevapla
 3. Mihrab

  04/21/2012, 04:55 pm

  Bugün ümraniye’de gerçekten canımı çok sıkan araba çekme cezası yedim. Ümraniye belediyesinin arka tarafındaki caddenin belediye tarafında arabalar çekilirken yolun karşısındaki taraf yani tantavi parkı tarafında arabalar çekilmezdi. Bende bunun rahatlığıyla rahatça arabamı parkettim; ancak 1 saat sonra gittiğimde arabamı orada göremeyince şok oldum. Oradan geçen bir adama buradanda mı araç çekiyorlar diye sorduğumda Beyfendi bana oradaki köşeden de araçları çektiklerini söylediler. Düşünün yolun o tarafı araba dolu minnacık bir köşe noktasında ve daha da önemlisi geçişleri dönüşleri asla etkilemeyen bir noktadan araçları çekiyorlar. Bunu gösteren bir tabela da koymamışlar. Bir hışımla arabamı almaya gittiğimde oradaki resmi haraççıya arabam o noktadan neden çekildi diye sorduğumda adam önce cevap veremedi. Sonra hangi nedenle çektiklerine bakayım dediğinde arabanın kavşak noktasında park edildiği için çekildiğini söyledi. Anlamıyorum gerçekten anlayamıyorum yol boydan boya araç parketmiş ne yolu ne trafiği etkileyen bie yere bıraktığım aracım aptalca bir sebeple çekilmiş. Ve ben o an anladım ki arabayı çekmek için çekiyorlar. Canları nereden araç çekmek istiyorlarsa oradan arac çekiyorlar; çünkü çekicileri boş oturtmuyorlar. Nasıl olsa istedikleri sebepleri hemen yazıyorlar. Buna ne denir biliyor musunuz insanların arabalarına geçici süre ile el koyuyorlar buna da bir sebep uyduruyorlar sonra da insanlarda resmi yoldan haraclarını alıyorlar. Belediye , devlet tamamen bu işin içinde. Yiyin daha çok yiyin bir düşünün öbür tarafa hangi boku götüreceksiniz. Oraya sadece 2 metre kumaşla gideceksiniz. Yazıklar olsun bu düzene!!!!!

  Cevapla
  • seher

   04/21/2012, 08:00 pm

   Doğru diyorsun Mihrap, bu akp mahett halkı bi yandan göstermelik veriyor kaşıkla diğer yandan kepçeyle geri alıyor. Araba sürmeye korkar olduk bi yerden araba çekiyorlar çekmezlerse de ceza yazıyorlar olmadı emniyet kemeri diyorlar. Sanki park yeri var da biz gidip yasak yere koyuyoruz. Devletsin sen yahu bize çözüm bulacaksın ceza yağdırmayacaksın. Ben hergün mecbur muyum işyerime 15dk uzak yere araba park edeyim?

   Cevapla
  • seren

   04/26/2012, 10:44 am

   aynen yazıklar olsn böyle düzene bi kişide hakkıyla bi iş yapsn be hersyi vatandasa yüklemek nereye kadar yık şu olur vatandas ödesn doğuda kacak elekrk kullnlr bunun parasını bile bizden kesiyolar gıdın kesin abicim elektrgı bız yapsak hemen kapanır NERDE BU ADALET

   Cevapla
 4. ercan

  04/10/2012, 07:08 pm

  1 dakıka pastaneye pasta almaya girdim yanlıs park etmişim artı pederden izinsiz aldım arabayı ehliyet de yeni başına gittigimde foto cekip duroyodu

  Cevapla
 5. Halil

  03/29/2012, 01:22 pm

  Bu sabah Beşiktaş Levent ‘de levent karakolunun bulunduğu sokağa park ettim.
  araç yolun trafik akışını engellemiyor. zaten arabir sokak. buradan aracımı çekip ulus otoparkına götürmüşler. neymiş park yasağı varmış orda ya bütün yol boyunca böyle bir yasak tabelası görmedim. diyelimki atladım . araç yolu engellemiyorki yaz cezayı koy cama beeee neden çekip götürüyorsunuz. her çekilen araçtan prim, götürdükleri otoparkdan çorba…. olan vatandaşa oluyor. işten çıkacaksın ve sonra gereksiz yere çekilen araç için uğraşacaksın..

  Cevapla
 6. kemal

  03/26/2012, 03:46 pm

  arkamdan arabamı çeken çekiciye sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum, 10 metre mesafede bankta otururken, bana hissettirmeden o arabyı ordan nasıl çekti arkadaş sanatkarmış ama yediği küfürün haddini kendi bile düşünemez, ölmüşlerinden dirilerine kadar herkese sövdüm, sebebi arabamı çekmesi değil, o sıradan gecenin 12sinde sadece beni seçmesi, o şerefsiz arkadaşa tek bi sorum var özellikle benim arkamdaki muratın sahibinin anasıyla nasıl bir ilişkisi var acaba sadece bunu açıklasın o kafi

  Cevapla
 7. kadir

  03/08/2012, 10:39 pm

  bugün bana da kesmişler 72tl ceza tam arabanın başına gittim baktım çekmeye hazırlanıyorlar. artık bu cezanın üzüntüsünü arabayı çekiciden kurtarmama avutuyorum.

  Cevapla
 8. hatice aslan

  03/08/2012, 01:59 am

  Bu park cezası kadar saçma bişey görmedim bişeye engel oluyosa kesin de olmayacak yerde ne diye kesiyosunuz. Ankarada kurtuluştan kızlaya giderken sağ taraf çok müsait park için bunun nesine ceza kesiyosunuz. Orada bir kez olsun trafiğin sıkıştığını görmedim. Cezalar toplumu düzene sokmak için vardır ama park cezası bambaşka bişey olmuş.

  Cevapla
 9. akbaş

  03/07/2012, 12:40 pm

  Bugün kaldırıma park etmiştim önümde arkamda araba vardı bi tek bana kesmişler cezayı. ben böyle adaletin devri devranını…

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published