Photoshop Yapacaklara Tavsiyeler

, , Leave a comment

Yeni bir iş alanına girdiyseniz, kitabınızın kapak fotoğrafını yapmak istiyorsanız ya da fotoğraflarınız üzerinde oynamak, arkadaşlarınıza şaka yapmak için fotoğraflar düzenlemek istiyorsanız photoshop programını kullanabilirsiniz. Bu programı kullanmak biraz pratikten sonra kolaylaşacaktır, size vereceğimiz tavsiyeler sayesinde photoshop kullanmak büyük bir eğlence haline gelecek.

Üzerinde çalışacağınız fotoğrafı nerede kullanacaksınız ona göre bir resim formatı seçmelisiniz. Bir gazete, dergi, kitap gibi basılı medyaya bir fotoğraf düzenleyecekseniz CMYK renk düzeyine sahip 72 mm, cm ölçüsünde bir dosyada çalışmalısınız. Web sayfasını düzenliyorsanız 72 pixel ve RGB renk düzeyindeki dosyada çalışmalısınız.

Photoshop kullanırken dikkat edilecek nokta layer olarak çalışma yapmak ve bu katmanların her birine isim vermektir. Böylelikle hangi foto üzerinde çalıştığınızı kolaylıkla hatırlarsınız. Tasarımlarınızda ölçülendirme konusuna büyük önem taşır, çoğu kişi ctrl+ t yaparak boyutlandırma yapmaktadır. Eğer profesyonel bir tasarım yapıyorsanız ölçülendirmeyi cm, mm olarak ayarlamalısınız. Tasarımda renk geçişleri ve uyumu çok önemlidir, eğer bu ayar yapılmazsa tasarım doğal bir görüntüde olmaz.

photoshop yapacaklara tavsiyeler

Fotoğraf düzenlemelerinde hizalamalara dikkat etmelisiniz. Montaj yaparken en küçük bir açık fotoğrafı amatörleştirecektir. Fotoğraf üzerinde çalıştıktan sonra mutlaka kaydetmelisiniz. İki fotoğrafı birleştirdiğinizde birleşme noktalarını doğal göstermek için bulanıklaştırma özelliğinden yararlanabilirsiniz. Eğer  çalışmalarınız iş odaklı değilse, küçük ve kişisel fotoğraflar üzerinde çalışıyorsanız, bilgisayarınız photoshop programı yüklendiğinde yavaşlıyorsa online fotoshop yapma sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Daha önce de Online Photoshop Yapma Siteleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published