Protein Tozunun Zararları Ve Yan Etkileri Nelerdir

, , 2 Comments

protein tozunun zararları

protein tozunun zararları

Protein tozunun zararları hakkında internette çok ciddi bir bilgi kirliliği vardır. Girdiğiniz iki siteden biri proteni tozu zararlıdır derken bir diğeri ise faydalarını sayar. Aslında gerçek bilgi bu iki cevabın tam olarak ortasındadır. Yani protein tozunu hekim kontrolünde kullanırsanız kas yapımında size faydası olacaktır, kafanıza göre kullanırsanız önce yan etiklerini gösterir ve ardından ölüme varan sonuçlarla  son bulabilir. Kas yapmak için vücut proteine ve aminoasitlere ihtiyaç duyar, vücudunuzda yeterince protein yoksa, ne kadar çalışsanız da kas yapmanız pek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple protein takviyesine ihityacınız olacaktır. Bunu doğal yollarla, yani protein içeren besinlerle almak aslında en mantıklısı ve en sağlıklısıdır. Protein en çok hangi besinlerde var okumak için tıklayın. Bu besinleri tüketerek sağlıklı bir şekilde kas yapabilirsiniz, ancak toplumumuzda şöyle bir kanı vardır; Sağlıklı beslenirsem kilo alırım, protein tozuyla kilo almadan kas yaparım. Bu düşünce baştan yanlıştır, sağlıklı beslenmeyen bir insan yaptığı spordan da fayda görmez. Ayrıca aşağıdaki videoyu izlerseniz protein tozunun zararları hakkında çok önemli bilgilere sahip olursunuz ve bu konudaki fikirleriniz kesinleşir.

Videoda protein tozunun doktor kontrolünde kullanılması öneriliyor. Normalde bir insanın günlük protein ihtiyacı 0,8 gram ila 4 gram arasındadır. Ne kadar eksiğiniz var ise bunu bir doktor veya diyetisyen hesaplayıp size günlük tüketim miktarınızı söylemelidir.

Ancak şunu unutmayın protein tozu size yapay olarak kas yaptıracaktır. Yapay olarak yapılan kaslar vücut geliştirmeyi bırakınca sarkar ve kötü bir görünüm oluşturur. Protein tozu kullanmak yerine doğal yollardan beslenirseniz sporu bıraksanız dahi kaslar sarkma yapmaz, sadece zamanla yumuşar ve küçülür. Protein tozunun zararları arasına bunu rahatlıkla yazabiliriz.

Daha önce de Boyun Düzleşmesi Belirtileri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

2 Responses

  1. adanalı

    01/04/2013, 02:38 am

    protein tozu kullanınca kaslar çok iyi çıkıyor ama sonrada püfff diye gidiyor bilmeyenlere duyrulur.

    Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published