Saç Bakım Hataları

, , Leave a comment

saç bakım hataları

saç bakım hataları

Farkında olmadan saçlarımıza yanlış uygulamalar yaparız. Bu yanlışlarımız yüzünden saçlarımız yıpranır, kırılır ve sağlıksız kuru bir görünüme neden olur. Yapılan bu hataları sıralayacak olursak;

En çok hatalar arasında saçların çok sık yıkanması ve saç kremlerinin fazla kullanılmasıdır. Saç ne kadar çok yıkanırsa bir o kadarda kurutma aşamasında ısıya maruz kalır. Bu da saçların kırılmasına ve kurumasına yol açar.

Saç diplerindeki yağlar kötü görünse de aslında saçlarımızı besler. Saçlarınızı tararken bu doğal yağların saç uçlarına yayılmasını sağlayın. Saçlarınızı ıslakken taramayın, ıslak saç daha narindir ve kırılmalara yol açar.

Her şeyin fazlası zarar. saç bakımında da fazla ürün kullanmak saçlarınızı yıpratır. Hacimsiz görünmesine sebep olur.

Islak saçların narin olduğunu, kırılmaya müsait olduğunu söylemiştik. Saçlarınızı ovalayarak kurulamayın. Bırakın kendi kurusun. Sadece havluya sarın ve havlu tüm ıslaklığı alsın. Yüksek ısıyla saçlarınızı kurutmayın. Son zamanlarda düzleştiriciler de fazla ilgi gördü. Saçların direk ısıya maruz kalması büyük hata, kendi elleriniz ile saçlarınızın kurumasına neden oluyorsunuz.

Bütün kadınlar değişikliği sever. Saç rengini de değiştirmek buna dahil. Ama boyanın saça ciddi zararlar verdiğini de unutmayalım.

Saç yapısına zarar veren bir işlemde permadır. Bu işlem saç uçlarınızda kırıkları çoğaltır. Permadan vazgeçemiyorsanız da kırıklarınızı sürekli aldırmayı ihmal etmeyin.

Gün içinde saçlarınıza yaptığınız topuz veya at kuyruğu pratiktir fakat saçlarınızın kopmasına neden olur.

Son olarak güneş ışınları ve beslenme… Saçlarınızda cildiniz gibi hassas be korunmaya ihtiyacı vardır. Hem sağlığınız hem de saçlarınız için dengeli beslenmeye özen gösterin.

Daha önce de Saç Bakımı Nasıl Yapılır konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published