Saç Bakımı Nasıl Yapılır

, , Leave a comment

saç bakımı nasıl yapılır

saç bakımı nasıl yapılır

Saç bakımı yaparak saçlarınızın daha dolgun ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Parlak ve bakımlı güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız ilk önce saç yapınızı tanımanız gerekir. Kadınların güzelliğini ve alımlılığını ön plana çıkaran saçlarıdır. Ne kadar bakımlı ve canlı olursa ruhuna o kadar çok yansır. Peki, sağlıklı saçlara kavuşmak için neler yapmalıyız?

Öncelikler her gün saçlarınızı yıkamayın. Her gün yıkanan saçlarda kuruluk ve kırılma meydana gelir. İki günde bir yıkamanız yeterli olacaktır. Eğer saçlarınızı boyuyorsanız boyanın uzun süre rengini koruması için kullandığınız şampuan miktarını azaltmanız gerekir. Eğer saçlarınızda yağlanma sorunu var ise pudra kullanarak bunu önleyebilirsiniz.

Bütün kadınlar saçlarının bir an önce uzamasını ister. Bu yüzden saçlarını uzun süre kestirmezler. Ama uzun süre kestirilmeyen saç uçlarında kırık ve yıpranma meydana geldiği için, saçların uzamasını yavaşlattığımızın farkına varmayız. Bu yanlışı yapmayın.

Her banyodan sonra mutlaka saç kremi kullanmalıyız. Saç kremi kullanımında çoğu kadın yanlışlar yapar. Bu yanlış saç kreminin bütün saç bölgesine uygulanması… Yapmayın… Sadece saç uçlarına uygulayın.

Eğer saçlarınızı her gün yıkıyorsanız. Kurutma ve düzleştirme işleri de gerçekleştiriyorsanız, farkında olmadan saçlarınızı yakıyorsunuz demektir. Saçlarınızı fazla ısıdan koruyun. Her gün yapılan bu işlemler saçlarınızı yıpratır. Ayrıca saç tipinize uygun şampuan ve saç kremi kullanmayı da ihmal etmeyin.

Saçlarınızı tararken ıslak olmamasına özen gösterin. Islak saç, kuru saçtan daha kırılgandır. Her yıkama sonrası saç diplerine masaj uygulamayı da ihmal etmeyin.

Saç bakımınızı tamamladıysanız sizler için bir de son trend saç modellerinin yer aldığı http://www.pyrz.org/kategori/sac-modelleri/ sayfamız var, bunu da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Daha önce de Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Zararlı mı? konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published