2012 Saç Modelleri

, , 11 Comments

Saç modelleri her geçen yıl alışılmışın dışına çıkmaya devam ediyor.  Bu yıl da birbirinden güzel bir çok saç modeli üretildi. Ancak malumunuzdur ki her model her saça gitmiyor. Uzun saça ayrı kısa saça ayrı; dalgalı saça ayrı düz saça ayrı kıvırcık saça ayrı modeller gerekir. Biz de stilüretmekte zorlananlar için bu yıl kullanılanlardan bazılarını buraya ekleyerek sizler için güzel bir arşiv hazırlamayı planladık. Arşivimizi aşağıya ekledik beğenilerinize sunuyoruz.

Bunların birçoğu kuaför yardımıyla yapılan modeller olsa da sizin de yapabileceğiniz çok şey var. Evde aynanın karşısına geçip rahatlıkla su dalgası, bukle, topuz ve dalgalı at kuyruğu gibi uygulamaları saçınızda deneyebilirsiniz. Bunları nasıl yapacağız derseniz hepsini teker teker açıklayalım.

Su Dalgası

su dalgası

su dalgası

En sevilen modellerden biridir su dalgası. Bunu yapabilmek de oldukça basittir.

 • Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kurulayın.
 • Bi güzel taradıktan sonra saç köpüğü sürün.
 • Tekrar kurulayın.
 • Birer sıra aralık bırakarak maşa yardımı ile saçlarınızı sarın. Maşanız yoksa fırçaya sarıp saçınızı fön makinası ile de şekillendirebilirsiniz. Su dalgası modeli hazır.

Su dalgası gün içinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir. Hem saçı çok yıpratmaz hem de maliyeti fazla yüksek değildir. Bir kere yaptırdınız mı kullanımınıza bağlı olarak 6ay ila 1 yıl arasında kalıcı olur. Ancak daha sonraları saçlarınız biraz kabarık kalabiliyor. Düz saçı çok seviyorsanız bu modeli pek önermiyoruz. Çünkü kuaförler bu modeli yaparken ilaç kullanıyor ve bir anda eski düz saçlarınıza kavuşmak pek mümkün olmuyor.

Bukle

Bukle uzun saçlara verilebilecek şekiller arasında en başta yer alır. Buklelerin doğal görünmesini istiyorsanız saçlarınızı dolgunlaştırıcı özelliği olan bir şampuanla yıkayın. Daha sonra kurulama yapıp hafif nemli olacak şekilde bırakın. sprey sıkıp saçınızı 4 parçaya bölün. Her parçayı kıvırıp toka yardımıyla tutturun. Yaklaşık 10 dakika kadar bekleyip bu tokaları çıkarın. Bukleleri düzeltmek için ellerinizi ya da geniş dişli bir tarağı kullanabilirsiniz.

Topuz

Topuz en sık kullanılanlardan biridir. Neredeyse her bayan en az bir kere denemiştir topuzu. Bu modeli çalışırken kullanabileceğiniz en rahat ve en şık tarzdır. Bunu yapmak için de öncelikle saçlarınızı dolgunlaştırıcı bir şampuanla yıkamanız gerekecek. Daha sonra  fırça ile saçlarınızı tarayıp kurutuyorsunuz. Saçlarınızı toplayıp iki ucu da kancalı olan tokalar yardımıyla tutturun. Ellerinizi bigudiymiş gibi kullanarak saçınızı etrafına sarın. Gerisi artık zevkinize kalmış. Tel tokalarla diledğiniz gibi tutturup sprey seperek sabitleyebilirsiniz.

Dalgalı At Kuyruğu

Modası hiç geçmeyecek bir stil varsa emin olun o at kuruğudur. Her tür saça rahatlıkla uygulanabilir. Burada düz saçlı kişilere doğal görünümlü dalgalı at kuyruğu yapımını anlatacağız. Öncelikle saçlarınızı yıkayıp kurulayın ve tarayın. Kurulamayı hafif nemli kalacak şekilde yapın. Arkada toplayıp iki ucu kancalı tokayla tutturun. At kuyruğu olan kısıma sprey sperek saçlarınızı tutam tutam atırın ve her tutamı bigudiye sarın. 10 dakika kadar bekletip açabilirsiniz. bigudileri açtıktan sonra geniş dişli tarakla tarayın işlem tamamdır.

 

11 Responses

  • admin

   09/06/2012, 09:46 pm

   Sitemizde para harcamadan kolayca saçlarınıza şekil vermenin yollarını da anlattık, ufak bi arama yapmanız yeterli 🙂

   Cevapla
 1. ayça

  08/06/2012, 02:07 am

  nasıl güzel tarzlar yaratmışlar öyle ya. biz hala at kuyruğu yapıp gidiyoruz işe 🙂 arasıra böyle farklı stiller görmek işe yarıyor hayata renk katıyor hiç olmasa

  Cevapla
 2. yaren

  08/01/2012, 02:47 am

  ben ne yapsam bana yakışmıyor bu aralar pufff :s bazen de uykudan kalsam bile o dağınık saçlarım bile bana çok güzel geliyor.

  Cevapla

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published