Saç Nasıl Hızlı Uzar

, , Leave a comment

saç nasıl hızlı uzar

saç nasıl hızlı uzar

Parlak ve bakımlı saçlara sahip olmak bütün kadınların hayalidir. Saçların uzama hızı vücut kimyamızın dengesine dayalıdır. Belirli bir noktadan sonra saçların uzaması yavaşlar. Saçların sağlıklı ve çabuk uzaması için en önemli etken saçlarda kırık olmamasıdır. Saçlarınızın kırıklarını kestirmeyi ihmal etmeyin. Kırıkları olan saç uzamaz.

Saçların hızlı uzamasında beslenme de çok önemlidir. Unutmayın ki saçlarınızda vücudunuzun bir parçasıdır. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmanın sırrı nedir, saç nasıl uzatılır, saçın uzamasına neler yardımcı olur bu yazımızda sizlere bu başlıklar hakkında bilgiler vereceğiz.

Günümüzde saç teknolojileri fazlasıyla gelişti. Çıt çıt ve postişin ardından en son olarak keratin kaynak tercih ediliyor. eğer saçlarımın uzamasını uzun süre bekleyemem diyorsanız. Uygulaması kolaylığı ile birlikte kaliteli saçlara sahip olabilirsiniz. Keratin, saçın hammaddesidir. Birleşme noktalarına zarar vermez ve 7-8 ay boyunca saçta kalma özelliğine sahiptir.

Saçı uzatmak için bakımı ihmal etmemek gerekir. Her evde bulunan gıda maddeleri ile maskeler hazırlamak mümkün bunlardan hazırlanması kolay olan bir maske tarifini paylaşalım.

Yoğurt, yumurta, limon suyu ve kına bütün bu malzemeler, karıştırıp hamur haline getirin. Ve tüm saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Uyguladığınız bu maskeyi yaklaşık bir saat bekletin. daha sonra şampuanlayın. Bu maske saçları uzatmada yardımcı olduğu kadar saçların dökülmesini de engeller.

İyi bakım; basit, ancak doğru bakım ürünleri uzun, güzel ve sağlıklı bir saça kavuşmanızı sağlar.

Sitemizde son trend saç modelleri yer almaktadır, burdan size fikir verebilecek yeni modellere ulaşabilirsiniz.

Daha önce de Saç Bakım Hataları konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published