Samsung Galaxy Ace Nasıldır

, , 1 Comment

Samsung Galaxy Ace s5830i uzun zamandır kullanmış olduğum bir akıllı telefon. Telefon fiyatına göre çok iyi, ama eksik yönleri de var elbette. Android işletim sistemindeki cihazlar arasında giriş seviyesinde yerini alıyor. Cihazın artılarını alt alta sıralayacak olursak;

  • Fiyat özellik analizi yaptığımızda gayet uygun bir fiyata bu özellikte bir cihaza sahip oluyorsunuz.
  • Android işletim sistemi ile yüzbinlerce uygulamayı indirip kullanabiliyorsunuz.
  • Dokunmatiği oldukça başarılı ve kaliteli bir ekrana sahip.
  • Şarjı kullanıma bağlı olarak 1-3 gün arası gidiyor.
  • 5mp kamerası gayet tatmin edici. Otofocus özelliği ile çok net fotoğraflar çekmenize fırsat sunuyor.

Kötü yanları pek yok gibi, benim sıkıntı yaşadığım tek sorun cihazın bazen ihtiyacıma cevap vermekte yavaş kalması. Örneğin websiteleri gezmek biraz sıkıcıdır Samsung Galaxy Ace ile.

Son olarak mutlaka kurmanızı tavsiye ettiğim birkaç android yazılım var;

1) iGO Navigasyon

Bu uygulama ile artık hiç tanımadığınız şehirleri bile avucunuzun içini bilir gibi gezeceksiniz. Sitemizden indirebileceğiniz iGo yazılımı ile gideceğiniz yeri yazıyorsunuz programa ve hem sesli hem de görsel şekilde uyarılarak varmak istediğiniz yere yönlendiriliyorsunuz. Dünyada en çok kullanılan navigasyon programıdır. Neredeyse kusursuzdur.

2) Google Play Store

Play Store’a ücretsiz üye olarak veya sahip olduğunuz gmail hesabı ile giriş yaparak yüzbinlerce uygulamayı kullanabilirsiniz.

3) Hotmail

Bu uygulamaya mail adreslerinizi kaydederek hotmail hesabınıza gelen maillerden anında haberdar olursunuz. Birçok yazılım denedim hiçibiri bunun kadar başarılı olmadı. Tek kötü yanı sadece hotmail uzantılı hesaplarınızı ekleyebiliyorsunuz. Gmailler için ise zaten cihazda kurulu olarak gmail uygulaması geliyor.

 

Daha önce de Avea Sınırsız İnternet Paketleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

One Response

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published