Sık tıraş Olmak Sakalı Gürleştirir Mi

, , Leave a comment

sık tıraş olmak sakalı gürleştirir mi

Halk arasında sık tıraş olmanın sakalı gürleştirdiği hakkında asılsız bir dedikodu dolaşmaktadır. Halbuki sakalın gürleşmesiyle tıraş olma sıklığı arasında herhangi bir korelasyon yoktur. Bilakis sık tıraş olmak cilde zarar verir cildi tahriş eder, bu yüzden cildin dinlenebileceği aralıklarla tıraş olmak gerekir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, sık tıraş olmak sakalı sertleştirir ve kalınlaştırır. Bu yüzden ergenlik çağındaki gençler tarafından çok tercih edilir.

Aynı şekilde tıraş olurken tıraş makinası ya da jilet kullanmanız da yukarıdaki sonucu verecektir. Tıraş makinesi ve tıraş bıçağı arasındaki tek fark sizin tercihinizdir. Genellikle zamanı dar olanlar veya tıraş olmayı sevemyen kişilerin tercihi tıraş makineleridir. Hızlıca sakallarınızı temizler. Tıraş makineleri de kuru ve ıslak olmak üzere ikiye ayrılır. Kuru makineler cildi kuruttuğundan ıslak makineler tercih edilmelidir. Kuru makine kullanılıyor ise ardından nemlendirici krem veya benzeri ürünler kullanılmalıdır.

Daha önce de Tıraş Sonrası Sivilce Ve Kaşıntı konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published