TAPDK (İçki-tütün) Ruhsatı Nasıl Alınır?

, , Leave a comment

Son yıllarda içki ruhsatı almak isteyenlerin yapması gereken ilgili belediyelere başvuru yapmak olacaktır. Ancak son yıllara gelişen web hizmetleri ile beraber bu konuda ilgili belediyelere içki ruhsatı için internet üzerinden online başvuru şansınız da bulunmaktadır.

Sistem üzerinden veya belediyeden aldığınız formun üzerinde yazan belgeleri tamamladıktan sonra başvuru yapma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden burada yapmanız gereken en önemli unsurun evrakları eksiksiz olarak tamamladıktan sonra içki ruhsatı başvurunuzu yapmak olmalıdır.

İçki ruhsatı almak için gerekli olan belgeler

  1. Adli sicil kâğıdınız
  2. İkametgâhınız
  3. İlgili odaya olan oda kayıt belgeniz
  4. Nüfus cüzdanı belgeniz
  5. Kolluk kuvvetinin görüş yazısı
  6. İş yerinin ruhsatı

Gibi belgeleri tamamladıktan sonra sizlerde uygun belediyeler üzerinden İçki ruhsatınızı talep etme şansınızı bulmuş olacaksınız.  İş yeri ruhsatının faaliyet konusunu açık alkol satış şeklinde talep etmeniz durumunda belediyenin yaptığı çalışmadan sonra ruhsatın sizlere verilip verilmeyeceği açıklanmaktadır.

tapdk ruhsat almak

Ancak bu işlem sırasında Tütün ve alkollü içlikler kurumuna da başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu kurumdan açık alkol satışı konusunda izin istemeniz gerekmektedir. Kurumun verdiği bu izinden sonra belediyelerde gerekli çalışmaları yerine getirecek ve sizlere bu konuda İçki ruhsatı verip verilemeyeceği hususunu bildirecektir.

Tütün ve Alkollü İçlikler Düzenleme Piyasası kurulunun İçki ruhsatı alma konusunda sizlerde isteyeceği en önemli belgenin iş yeri faaliyet konusunun bulunduğu belge olduğunu açıklamak istiyoruz. Ancak burada belediyelere gerekli olan harcıların yatırılıp yatırılmadığı konusunda sıkı bir denetleme altında olacağını sizlere belirtmek istiyoruz.

Daha önce de Buderus Kombinizin Bakımını Yaptırdınız mı? konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published