TC Kimlik Sorgulama İşlemleri

, , Leave a comment

Vatandaşlık numarası olarak bilinen ve her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına verilen 11 haneli numaralar bizlere ait olan bilgileri içermektedir. Resmi dairelerde bu numaralar birçok işlem yapılabilmektedir. Online uygulamalar ile internet hizmetleri sayesinde bu numarayı bireysel olarak da kullanmamız mümkün. Başkasının eline geçtiğinde çok tehlikeli olabilecek kimlik bilgileri farkında olmasanız da fazlasıyla önem taşıyor. Bu numaralarla ulaşmak istediğiniz hemen hemen her türlü gerekli bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Eski yıllarda resmi dairelerde kuyruklarda bekleyen insanlar şimdi ise bilgisayara başında tüm işlemleri saniyeler içerisinde halledebiliyor. İnternet o kadar çok gelişti ki artık tüm ihtiyaçlarımız bu yolla karşılayabiliyoruz. Alışverişler, ödemeler, bilgilendirme işlemleri ve daha birçok şey internet üzerinden yapılabiliyor.

sorgulama merkezi

sorgulama merkezi

İnsanlar dışarı çıkmaya gerek duymuyor ve oturdukları yerden fatura ödeme bile yapabiliyor. Online uygulamalar da hizmeti ayağınıza getiren uygulamalar arasında yerini almış durumda. Yazının başında bahsettiğimiz gibi kimlik numaraları sizin bilgilerinizi içeriyor. Sigorta başlangıcınız, Bağkur durumunuz, primleriniz, ödemeleriniz, emeklilik yılınız ve daha birçok şey. En alt kısımda yer alan butona tıklayarak kimlik numarası sorgulaması yapabiliyorsunuz.

Peki buna neden ihtiyaç duyarız? İnsanlık hali bu numaraları ezberleyememiş ya da unutmuş olabiliriz, en kötü ihtimal kimliğimizi kaybetmiş olabiliriz. Bir tık sayesinde kimlik numaramızı sorgulatabiliyor ve üstelik bu işi bilgisayar başında kısa sürede zahmetsizce gerçekleştirebiliyoruz.
Hemen sorgulama yapmak için Sorgulamamerkezi.org adresini ziyaret edin.

Daha önce de Ankara Nakliyat Şirketleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published