Ucuz Uçak Yolculuğu

, , Leave a comment

Ramazan bayramı tatilini fırsat bilen herkes tatile akın ediyor. Günlerce hatta aylarca önceden herkes tatil için yerini ayırtmıştı. Peki yolculuk? Tatilini ayırtan herkes tabi ki uçak biletini de ayırttı. Bu sayede uçak firmalarında inanılmaz bir yoğunluk oldu. Firmalar ellerindeki tüm tatil yörelerine olan biletleri çok önceden tüketti. Tatil zamanına kısa bir süre kala bu biletlerin tamamı yok olmuştu. Hatta uçak biletlerini bırakın, otobüs biletleri bile tükenmişti. Tatil yapan bir kişi genellikle uçakla yolculuğu tercih eder. Çünkü zaten erkenden aldığı THY uygun fiyata bilet gelir ve yoğun iş temposundan kurtulmak adına gideceği yere hemen ulaşmak ister.

 

Atlas jet uçak yolculuğunun kağıt üzerinde güvenli olması insanlar için pek bir şey ifade etmiyor. Sonuçta metrelerce yüksekliktesiniz ve bu sizin için korku veriyor olabilir. Ancak sizin için bütün önlemlerin alındığını bilmek biraz olsun rahatlatacaktır. Rahatlamanız açısından uçuş sırasında hostesler sizin için ellerinden geleni yapacaktır. Zaten tüm güvenlik kurallarına uymanız için sürekli uyarılacaksınız.

uçak yolculuğu

uçak yolculuğu

 

Havaalanına giderken trafiği de göz önünde bulundurarak evden çıkın. Havaalanına geldiğinizde önce yapmanız gereken bilet aldığınız şirkete uğramak ve biletinizi almaktır. Biletinizi daha önceden aldıysanız bile bagajınızı bırakmak ve havaalanına vardığınızı belirtmek için check in işlemlerinizi yaptırmak zorundasınız. Kapıdan geçiş için size belge verilecektir. Bu belgeyle uçağın bekleme salonuna geçebilirsiniz. Şimdilerde çoğu hava yolu şirketlerinin gişelerinin önünde kiosk gibi elektronik sistem ile kendi checkininizi kendiniz yapıp biletinizi yazdırabilirsiniz. Daha sonra bagajınızı görevlilere etiketlerini yapıştırması için verirsiniz ve bagajınızdan böylece kurtulmuş olursunuz.

 

Havaalanında fazla alışveriş yapmamanızı öneririz çünkü maliyet günlük hayattakinin yaklaşık iki k atıdır. İhtiyaçlarınızın hepsi zaten uçakta olacaktır bu yüzden uçağı beklemenizi tavsiye ederiz. Havaalanına giriş yaparken sıvı içeren hiçbir madde ve bazı özel eşyalar içeri alınmaz. Zaten kontrolden geçerken bunların uyarısı size yapılır. Uçak yolculu korkusu olmayan kişiler için oldukça zevklidir. Kısa süren bu yolculukta eşsiz vakitler geçirebilirsiniz. Ucuz uçak bileti sahibiyseniz bu yolculuk size daha keyifli gelecektir çünkü zamandan inanılmaz bir tasarruf etmiş olursunuz. Eskiden uçağa binmek zenginlere özgü bir şeyken artık günümüzde sıradanlaştı. Seyahat yapması gereken herkes uçağı kullanabilir duruma geldi. Bazı uçak firmalarının düzenlediği kampanyalar ve fırsatlar sayesinde ucuz turlardan da faydalanabilirsiniz. Yurtdışı seyahatleri için tur düzenleyen özel firmalarda ucuz seyahat imkanları olabiliyor. Biraz araştırmacı olduktan sonra ve uçak bileti uzmanları ile irtibata geçtikten sonra ucuz bilet almanız mümkündür. Ekonomi sınıfının promosyon koltuklarını kapmak için zamanla yarıştığınızı unutmayın!

Daha önce de Seri İlanlar Sitesi konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published