Uzun Abiye Modelleri

, , 3 Comments

uzun abiye modelleri

uzun abiye modelleri

Uzun abiye modelleri yıllardır özel gecelerdeki ağırlığını koruyan bir giyim tarzı. Gecenin en şık ve en göze batan bayanı siz olmak istiyorsanız uzun bir abiye giymelisiniz. Özellikle zayıf ve uzun boylu bayanlar için şiddetle tavsiye edilen bir modeldir. Fakat uzun boylu bayanlar abiye giyeceklerse, kısa boylu bayanlar gibi uzun abiye giymek zorunda değillerdir. İster kısa ister uzun abiye modelleri uzun boylu bayanlara yakışır fakat söz konusu kısa boylu bayanlar olunca ayı şeyi ne yazık ki söyleyemiyoruz. Kısa boylu bayanlara önerilen tarz mutlak suretle uzun abiyelerdir ve bu modeller içinde de yırtmaclı olanlardır.

2013 abiye modelleri artık eskisi gibi kabarık, gereksiz abartılı, taşlı, pullu süslemeli modellerden oluşmuyor, daha sade ve şık tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Straplez, tül ve tek askılı modeller 2013’te sıkça karşımıza çıkacak. Aşağıdaki galeride de bu tarz abiye modelleri bolca var.

Abiye elbise alırken renk seçimi de oldukça önemlidir. Resmi bir davette, iş yerinizin düzenlediği balolarda vs. siyah abiyeler tercih edilmelidir. Ancak esmer tenli iseniz farklı renklere yönelmenizi tavsiye ederiz, mesela kırmız abiyeler sizin için uygun olabilir. Düğünlerde, nişanlarda mavi abiye modelleri çok tercih edilir ve gayet de güzel bir görünüm sağlar size. Daha çok göze batmak, daha etkileyici olmak istiyorsanız yırtmaclı abiyeleri tercih edebilirsiniz. Bununla da ilgili fotoğrafları aşağıdaki galerimizden görebilirsiniz.

Uzun abiye modelleri ile bacaklarınızda çarpıklıl vb kusur varsa kolaylıkla örter ve çok zarif gözükürsünüz. Zaten bu sebepledir ki özel bir gecede bayanların yüzde doksanı uzun abiyeyi tercih ediyor. Sizin de tercihiniz aynı yönde ise aşağıdaki galeri, karar vermeniz de çok etkileyici olacaktır.

 

Daha önce de Abiye Ayakkabı Modelleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

3 Responses

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published