Würth Dizel Enjektör Temzileyici Deneyimim Yorumlar

, , Leave a comment

Würth dizel enjektör temizleyici işe yarar mı? Zararı var mıdır? Bu soruların cevabını würth dizel enjektör temzileyici kullanmış birisi olarak cevaplayacağım.

1.6 TDi motora sahip aracımda bu ürünü kullandım ben. 450km’lik uzun yol seyahatime başlarken depoyu doldurdum üzerine de würth enjektör temzilzeyici ekleyip yolculuğa başladım. Yolculuk bitti ertesi gün de dönüş yaparak depoyu bitirdim ancak bu seyehat sonrası motorun sesi değişmişti, kötüleşmişti. Örneğin üçüncü viteste yüksek devirde kullanırken araçtan titrek bir motor sesi geliyordu. Düşük devirlerde ise motordan dikiş makinası sesine benzer bir şanırtı gelmeye başladı. Bu seslerden sonra servise

würth dizel enjektör temzileyici

würth dizel enjektör temzileyici

gittiğimde ise enjektörlerin ayarının bozulduğunu söylediler bana. Sonuç 500tl enjektör ayarı masrafı. Würthü aradığımda telefona hemen biri çıktı kullandığım ürünün aracıma zarar verdiğini söylediğimde ise sizi yetkiliye bağlıyorum deyip dakikalarca dinlediğim müzik sonrası Turkcell telesekreti kullandığınız için teşekkürler sesiyle arama sonlandı. Şikayet sitelerinde würth ürüne sahip çıkıp ürünümüz aracınıza zarar vermişse yetkili servis rapornu bize sunduğunuzda zararınınızı tazmin ederiz demiş. Ancak servis bunun katkıdan olduğunu bilse bile hangi marka katkıdan olduğunu bilme imkanı olmadığından işin peşine düşmeyerek cebimden karşıladım. Zira würthün bazı sitelerde aracınızda var olan bir problemin temizlik sonrası hissedilebilir olabileceği tarzdaki yorumları da görünce zaten durumu ispat etmemin ne kadar zor olacağını anladım. Ben katkı kullanır kullanmaz araçtaki ses değişikliğini tespit ettiğimdem sebebi Würth dizel enjektör temizleyici ye bağladım. Günahlarını almak istemem belki dedikleri gibi var olan bir sorun temizlikle ortaya çıktı ama ben bi daha da kullanmam bu ve bunun gibi ürünleri. Servisteki ustaya da söylediğimde boşuna kullanıyorsunuz o tarz ürünleri, onlar faydasız dedi.

Enjektör ayarı sonrası araç ilk günkü gibi oldu. Artan yakıt sarfiyatı düştü, sesler düzeldi, performans arttı. Konu yoruma açıktır, sizlerin de tecrübelerini paylaşmanızı bekliyoruz.

Daha önce de Oto Döşeme Tavsiyeleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published