Yağlı Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

, , 1 Comment

yağlı cilt temizliği nasıl yapılır

Cilt temizliği nasıl yapılır oldukça önemli bir konudur. Hele ki cildiniz yağlı ise bu soru eminim aynaya her baktığınızda aklınıza geliyordur. Çünki yağlı cilt kolayca parlar ve makyaj akar. Yağlı cilt bir sağlık problemi değildir, cildin yağlı olup olmayışı kişiden kişiye değişir. Tamamen hormonlarla ilgilidir. Yağlı cilt temizliği hakkında yeteri bilgiye sahip değilseniz yüzünüzün siyah noktalarla ve sivilcelerle dolması hiç de garip bir olay değildir. Çünkü yağlı cilt bu oluşumlara çok müsaittir.

Şimdi gelelim bu sorunu nasıl bertaraf edeceğimize;

  • Öncelikle en işe yarar yöntem killi cilt maskeleridir. Bunları piyasada çok ucuza temin edebilirsiniz. Kil maskesi uygulayın.
  • Kil maskesi uygulamasını tamamladıktan sonra cildinize tonik uygulayın.
  • Toniği kurutmadan, hemen üzerine antioksidan içeren bir ürün kullanın.
  • Cilt ikinci ürünü iyice emdikten sonra yağsız bir nemlendirici kremi iyice sürün.

Bu söylenenleri yapınca bayağı faydasını göreceksiniz, bunların dışında ESCAPE markasının tropikal cilt bakım ürünleri de çok faydalıdır. Ancak piyasada zor bulunan ürünlerdendir.

Ben bu kadar işle uğraşmak istemiyorum, masrafa da girmek istemiyorum diyorsanız, size de çözümümüz var. Salatalık maskesi yapın! Salatalık maskesinin yapılışı hakkında bilgi almak için tıklayım. Bu maske de yağlı ciltleri temizlemede oldukça etkilidir.

Daha önce de Siyah Nokta Giderici Cilt Maskesi konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

One Response

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published