Yaşama Sevinci Veren Çiçekler

, , Leave a comment

İnsanlar arası iletişim insanoğlunun var olmasından bu yana hep vardı. Günümüzü kadar gerek iletişim çeşitliliği artış göstermiş gerekse iletişimde artış meydana gelmiştir. Bu türlü şekillerde açığa çıkmaktadır. İnsanlar arası iletişim duygu aktarımında kullanılan en gelişmiş yöntemdir. İletişimi sağlayan araç dil olduğu kadar birtakım nesneler de araç olarak kullanılmaktadır. Bu hem geçmişteki atalarımız i.in böyle idi hem de modern dünyanın modern insanları için böyledir. Kişiler aralarındaki mevcut duyguyu birbirlerine aktarmakta zorlandıkları zamanlarda çeşitli nesneler kullanma ihtiyacı hissetmektedirler. Bunlar kırgın veya kızgın olunduğunda da kullanılabilir sevgi ifadesinde bulunurken de kullanılır. Belki de yıllarca geçerliliğini korumuş günümüz de de hala devam etmekte olan ve bir gelenek halini alan çiçek göndermek buna örnek gösterilebilir.

yasama-sevinci-veren-cicekler

yasama-sevinci-veren-cicekler

Kadınlar içlerindeki annelik içgüdüsü sebebiyle mi bilinmez ancak diğer mahluka göre en merhametli ve en şefkatli olarak bilinmektedir. Annelik insanların ötesinde hayvanlar için de geçerli bir duygudur. Kadınların bu merhamet ve şefkat duygulara onlara hediye almak isteyen insanlara adeta bir rota olmaktadır. Çünkü şefkat abidesi bu eşsiz varlıklara alınacak hediyenin de bu denli eşsiz olması gerekir. Görüldüğü anda yediden yetmişe birçok insana yaşama sevinci veren çiçek bahsedilen özellikleri taşıyan bir hediyedir. Hiç şüphesiz bir kadına alınması gereken hediyeler arasında ilk sırada yer almasında bir sakınca yoktur. Çünkü genellikle bir kadına hediye almak ve onu gülümsetmek isteyen kişi herhangi bir çiçekçiye giderek çiçek satın alır.

Her insanın hayatında değer verdiği bir kadın mutlaka vardır. Bu ister sevgili olsun ister anne olsun isterse bir babanın kızı olsun hiç fark etmez. Hayatında bu denli değer verdiği birine bazen insanlar sevdiklerini ve değer verdiklerini ifade etmekte bir hayli güçlük çekebilmektedirler. Bu nedenle neredeyse herkes bir hediye alarak aldığı hediyenin duygularına tercüman olmasını sağlamaktadır. Alınan hediyeler arasında belki de en tatlı dilli ve en uzman tercüman çiçekçiden alınan bir demet çiçektir. Her insanın sevdiğine alması gereken doğal bir mucizedir.

İnternetten çiçek siparişi için http://www.cicekmarket.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha önce de Şiir Sokakta Sözleri konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published