Yüz Tüylenmesinin Tedavisi Lazer Epilasyon

, , Leave a comment

yüz tüylenmesi tedavisi

Yüz tüylenmesi bayanlar için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Can sıkıcıdır fakat çözümsüz değildir. Gelişen teknoloji ile yüz tüylenmesinden çok hızlı ve ucuza kurtulabilirsiniz. Bu teknolojinin adı lazer epilasyon. Özellikle çene ve dudak üstü bölgesindeki tüyler bayanları çok rahatsız eder. Epilasyon ile bu bölgedeki tüylerden 4 seansta kurtulabilirsiniz.

Epilasyon eskiden yüze uygulanamıyordu fakat günümüzde kolaylıkla uygulanıyor. Uygulama sonrasında yüz tüylenmesi %90 ihtimalle kalıcı olarak sonlanıyor fakat %10 ihtimalle de ileride nüksedebiliyor. Bu tamamen gittiğiniz epilasyon merkezinin cihaz kalitesi, kılların rengi, kıl kalınlığı ve kıl yoğunluğu ile ilgilidir. Ayrıca teniniz bronzlaşmış ise kesinlikle lazer epilasyondan uzak durmanız tavsiye edilir. Güzellik merkezleri bu konuda pek gerçekçi konuşmayabilirler ama biz ticari bir kaygımız olmadığından açıklıkla söyleyebiliyoruz ki bronzlaşmış tenlerde lazer uygulaması sonucu cilt lekeleri meydana gelir.

Normal bir epilasyon süresi 10 seanstır fakat yukarıda saydığımız nedenlere bağlı olarak kısalabilir de uzayabilir de. Ayrıca yukarıda %10 ihtimalle tekrar kıllanma oluşabilir demiştik şimdi bunu açıklayalım. Epilasyon sonrasında yüzünüzde epilatörün okuyamadığı bebe kılı adı verilen tüycükler kalabilir. Siz sonraki zamanlarda bunları yolarak, keserek veya başka bir şekilde müdahale ederek kalınlaştırabilirsiniz. Bunun sonucunda o bölge tekrar kıllanmış olur.

Yüz tüylenmesinden kurtulmak için gerekirse fazla para ödeyin ama en kaliteli merkeze gidin. Kullanılan cihazlar PDA onaylı olsun. Aksi taktirde ömür boyu sizi rahatsız edecek bir yüzle yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Daha önce de Göz Kalemi Nasıl Sürülür konusuna değinmiştik ona da bir gözatabilir, hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

(*) Required, Your email will not be published